26.02.2021 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inovácie pre vyššiu úroveň ochrany poľných plodín

Tradičná odborná konferencia spoločnosti Bayer, ktorá sa tentoraz z dôvodu pandemickej situácie uskutočnila v online priestore internetu, priniesla témy zamerané na komplexnú ochranu obilnín, repky a kukurice, predovšetkým však boli predstavené nové systémy ošetrenia pod názvom D-ACT a Acceleron Seed Aplied Solutions, ktoré budú uvedené na trh v nadchádzajúcej sezóne. Taktiež zaujala aktuálna ponuka hybridov kukurice značky DEKALB®.

Lídrom v oblasti ochrany rastlín a osív

„Zlúčením spoločností Bayer a Monsanto vznikla firma, ktorá je svetovým lídrom vo výrobe a zásobovaní poľnohospodárskeho trhu vstupmi, ako sú prípravky na ochranu rastlín a osivá. Proces akvizície odštartoval v roku 2016 a dnes pokračuje integráciou systémov a vytváraním jednotnej organizačnej štruktúry spoločnosti,“ uviedol Ing. Vladimír Fúzik, Sales Manager spoločnosti Bayer pre Slovenskú republiku. Z hľadiska činností má dnes divízia Crop Science najväčší – až 45 percentný podiel na výkonoch spoločnosti Bayer Group. Najväčším segmentom sú osivá kukurice značky DEKALB®, nasledované segmentom herbicídov, ktorý posilnili prípravky značky Roundup®. Ďalej sú to fungicídy, insekticídy, moridlá, prípravky Environmental Science a osivá repky, sóje a zeleniny. Ako ďalej V. Fúzik zdôraznil - spoločnosť Bayer sa naďalej zaväzuje investovať do výskumu a vývoja s cieľom prinášať inovácie, hľadať nové, šetrnejšie riešenia a rozvíjať spoluprácu s externými partnermi. „Investície v celkovom objeme 2,3 miliardy eur generujú na pravidelnej báze nové prípravky, resp. účinné látky a moderné osivá,“ skonštatoval V. Fúzik, pričom poukázal na fakt, že v rámci EÚ dochádza k prehodnocovaniu používania pesticídov v ochrane rastlín. Z portfólia spoločnosti Bayer sa ukončenie autorizácie týka dvoch mimoriadne používaných účinných látok: desmedipham a thiacloprid. „Na túto situáciu sme sa cielene pripravili. V roku 2021 na trh uvádzame nový insekticídny systém ochrany proti živočíšnym škodcom pod názvom D-ACT,“ zhodnotil úsilie spoločnosti Bayer V. Fúzik. Pre pestovateľov cukrovej repy ako náhrada je v ponuke prípravok Betanal® Tandem (phenmedipham a ethofumesate) a pokrokový herbicíd Conviso® ONE s ktorým majú pestovatelia už skúsenosti. V oblasti ochrany obilnín proti burinám prináša spoločnosť Bayer až tri nové prípravky: Husar® Active Plus, Husar® Star, Sekator® Plus a pre špeciálne plodiny: Sivanto® Prime, Luna® Max a Prosper® TEC.

V ochrane kukurice po novom

Najnovší systém ochrany hybridov kukurice značky DEKALB® pod obchodným názvom Acceleron Seed Aplied Solutions predstavil Ing. Vladimír Barbierik zo spoločnosti Bayer: „Komplexný spôsob ochrany znamená, že tento nový systém zabezpečuje fungicídnu a insekticídnu ochranu porastov v najcitlivejších vývojových štádiách kukurice, pričom ochranu dopĺňa biostimulant pre stimuláciu rozvoja funkčnej kapacity koreňového systému rastlín, čo je zvlášť dôležité v podmienkach klimatickej zmeny.“ Podľa V. Barbierika systém funguje v interakcii so špičkovými technologickými parametrami osiva, bez ktorých nie je možné zabezpečiť plynulý a presný výsev kukurice.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down