13.07.2018 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inovatívne v ošetrovaní poľných plodín

Ďalšou spoločnosťou, ktorá svojou expozíciou obohatila 7. ročník celoslovenského stretnutia poľnohospodárov vo Dvoroch nad Žitavou, bola FMC Agro Slovensko, spol. s r. o. Návštevníkom podujatia predstavila najmä herbicídne varianty ochrany najdôležitejších poľných plodín akými sú repka olejka a hustosiate obilniny.

Zástupca spoločnosti Ing. Ladislav Závodský v úvode prehliadky pokusov najskôr informoval o vlaňajšej fúzii materskej spoločnosti FMC s podstatnou časťou spoločnosti DuPont, ktorej prípravky v niektorých účinných látkach majú vedúce postavenie na európskom trhu: „K začleneniu DuPont prípravkov do portfólia FMC Agro Slovensko dôjde v roku 2019 a je pre nás významným prínosom z hľadiska posilnenia a rozšírenia nášho portfólia.“

Ako uviedol zástupca spoločnosti, najsilnejšou ponukou disponujú v segmente herbicídov do repky s dvoma ťažiskovými prípravkami - Altiplano Dam Tec a Circuit Sync Tec. „Výnimočnosť týchto prípravkov spočíva v inovatívnej microencapsulovej technológii, ktorú máme ako jediný na trhu. Táto technológia umožňuje účinnej látke pretrvávať v pôde v inertnom stave, zvlášť pri výskyte pôdneho sucha. V prípade ak nenaprší aj dva - tri týždne po aplikácii, účinná látka sa neskoršími zrážkami uvoľní a začne plnohodnotne pôsobiť,“ uviedol L. Závodský, podľa ktorého je uvedená technológia výhodná pre pestovateľov ako aj z hľadiska technického, tak aj z hľadiska životného prostredia. Jej ďalšou prednosťou je eliminovanie rizika fytotoxicity ošetrovaných porastov v porovnaní s predchádzajúcimi formuláciami prípravkov na báze účinnej látky clomazone. „Vďaka nesporným prednostiam microencapsulovej technológie sme z poľnohospodárskej praxe zaznamenali veľmi pozitívne ohlasy,“ dodal L. Závodský. O jej účinnosti sa mohli presvedčiť návštevníci podujatia priamo v pokuse, v ktorom dva varianty s repkou boli ošetrené práve s minuloročnými novinkami - Circuit Sync Tec s účinnými látkami clomazone a metazachlor proti dvojklíčnolistovým burinám a jednoročným trávam. Z rovnakého radu je aj Altiplano Dam Tec s účinnými látkami clomazone a napropamide, s posilneným účinkom aj na ďalšie problémové buriny, akými sú úhorník liečivý a pakost strihaný.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down