16.07.2023 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inšpektori zistili nedostatky v máji pri 216 z 3978 kontrol potravín

        Bratislava 16. júla (TASR) - Inšpektori regionálnych veterinárnych a potravinových správ v máji vykonali 3978 úradných kontrol potravín rastlinného a živočíšneho pôvodu. Úradnú kontrolu vykonali u 1374 právnych subjektov a 2196 prevádzok. Nedostatky sa zistili pri 216 kontrolách. Z uvedeného počtu bolo zistených 807 nedostatkov. Vyplýva to z aktuálnej správy Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR.


        "Mimo pracovnej doby bolo vykonaných 57 úradných kontrol, počas ktorých inšpektori skontrolovali 38 právnych subjektov a 56 prevádzok, nedostatky sa zistili u 19 maloobchodných prevádzok," spresnili v správe veterinári.
        "Najviac nedostatkov pri úradných kontrolách potravín bolo identifikovaných v hygiene budov a prevádzky, v hygiene technologického zariadenia a pomôcok, v predaji po dátume spotreby a minimálnej trvanlivosti," zdôraznila veterinárna a potravinová správa.
        Inšpektori za nedostatky zistené počas úradných kontrol uložili opatrenia na mieste na odstránenie nedostatkov a 62 blokových pokút v celkovej výške 3280 eur. "Závažnejšie zistené nedostatky boli riešené v správnom konaní uložením opatrení a sankcií v zmysle zákona o potravinách. V sledovanom období nadobudlo právoplatnosť 55 rozhodnutí o pokute v správnom konaní vo výške 72.650 eur," dodala ŠVPS.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down