27.05.2022 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inteligentné pneumatiky dostupné už aj pre kombajny

Pneumatiky Continental CombineMaster a CombineMaster VF je teraz možné vybaviť funkciou ContiPressureCheck, jedinečným systémom monitorovania tlaku pneumatík, ktorý pomôže predchádzať prestojom pri zbere úrody obilnými kombajnami.

ContiPressureCheck monitoruje tlak a teplotu pneumatík. Senzory v pneumatike informujú o tlaku a hromadení tepla, aby pomohli obsluhe stroja rozhodnúť o optimálnom prevádzkovom tlaku. Senzor ponúka dve úrovne varovania. Prvá z nich ohlasuje, že došlo k poruche, ale stroj môže pokračovať v práci. Druhá vyzýva na okamžité zastavenie kvôli vážnejšiemu problému s pneumatikou.

„Je to dobrý spôsob, ako zlepšiť životnosť pneumatík pre kombajny a znížiť zbytočné prestoje. Obsluhy si môžu vybrať, či budú mať v kabíne namontované ručné zariadenie alebo terminál. Obe budú spätne poskytovať informácie o pneumatike a pomôžu operátorovi vykonať úpravy, ktoré znížia pravdepodobnosť zlyhania pneumatiky,“ vysvetľuje špecialistka na poľnohospodárske pneumatiky Continental Rebecca Shedden.

Údaje o pneumatikách na dosah ruky

Najcitlivejšou časťou pneumatiky je ventil. ContiPressureCheck poskytuje údaje o pneumatikách bez toho, aby ste sa museli dotýkať ventilu. Ponúka teda jednoduchší a bezpečnejší spôsob monitorovania pneumatík a znižuje pravdepodobnosť znečistenia či zlyhania ventilu.

Nová pneumatika CombineMaster má unikátnu konštrukciu Hexa pätky, ktorá je bezpečnejšia na ceste a znižuje utláčanie pôdy na poli.

R. Shedden ďalej vysvetľuje, že množstvo pneumatík sa vymení skôr, ako dôjde k úplnému opotrebovaniu behúňa. Je to spôsobené najmä neznámym poškodením pneumatiky, ktoré vedie k poruche počas používania. „ContiPressureCheck neustále monitoruje výkon pneumatík v reálnom čase a poskytuje údaje obsluhe stroja. Pomáha to predchádzať prestojom, pretože pneumatika nebude nadmerne namáhaná a každá chyba na pneumatike bude včas nahlásená, aby obsluha stroja mohla vykonať opravy alebo úpravy tlaku.“

Monitory je možné dodatočne namontovať alebo zakúpiť s novou generáciou poľnohospodárskych pneumatík Continental. „Continental vyrába nové pneumatiky v závode v meste Lousado v Portugalsku od roku 2017. Na všetky tieto pneumatiky sa vzťahuje 10-ročná záruka a sú navrhnuté tak, aby spolupracovali s ContiPressureCheck, ktorý môže byť špecifikovaný pri nákupe pneumatík alebo dodatočne pridaný na predĺženie životnosti pneumatík a zlešenie prevádzkovú efektivitu,“ uzatvára špecialistka.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down