22.12.2020 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inteligentný, autonómny, plne elektrický traktor

V poslednom tohtoročnom vydaní týždenníka Roľnícke noviny sa spolu pozrieme na novinku, ktorá zaujme najmä technologických nadšencov. Nejedná sa totiž o stroj, ktorý by si zaobstaral každý farmár. No traktor, ktorý môže byť v prípade potreby plne autonómnym, bude v budúcnosti určite jazdiť i po našich poliach.

Na Slovensku takmer neznáma spoločnosť Monarch Tractor predstavila minulý týždeň prvý plne elektrický, inteligentný traktor, v ktorého kabíne môže, ale aj nemusí sedieť obsluha. Nedostatok pracovných síl núti výrobcov a poľnohospodárov po celom svete premýšľať, akým smerom sa má poľnohospodárstvo uberať ďalej. Akoby to nestačilo, okrem nedostatku pracovníkov a zmeny klímy, vďaka ktorej zažívame v poľnohospodárstve neisté časy sú aj výrobcovia strojov nútení svoje traktory vyrábať s ohľadom na emisné normy a rôzne iné nariadenia. Spoločnosť Monarch Tractor sa tak vybrala úplne iným smerom. Smerom, kde nevyužije spaľovacie motory, ale bude využívať elektrifikáciu, automatizáciu a inteligentné systémy. Cieľ je pritom jasný – maximalizovať výnosy, zvýšiť produktivitu práce, jej bezpečnosť a zároveň znížiť škodlivé emisie. Spoločnosť Monarch Tractor si už v predstihu zabezpečila niekoľko stoviek fariem, na ktorých budú jej nové traktory pracovať.

„Spoločnosť Monarch Tractor zavádza digitálnu transformáciu poľnohospodárstva s nevýdanými inteligentnými, technologickými a bezpečnostnými prvkami,“ uviedol Praveen Penmetsa, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Monarch Tractor a pokračuje: „Zhromaždili sme tím špičkových poľnohospodárov, inžinierov a vedcov, aby sme splnili dnešné požiadavky poľnohospodárov. Podporujeme farmárov tým, že im poskytujeme inteligentné nástroje na zhromažďovanie prediktívnych údajov, ktoré im napomôžu k implementácii udržateľných postupov, lepšiemu zdieľaniu ich príbehu a v neposlednom rade im prinesie zisk. Stovky poľnohospodárov podpísali zmluvu o nákupe traktora Monarch a my sa tešíme, že svojim existujúcim prevádzkam poskytnú novú úroveň udržateľnosti a efektívnosti. “

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down