27.11.2013 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Izraelská spoločnosť dokončila rozsiahly projekt

Izraelská spoločnosť AGRIGO nedávno dokončila zriadenie integrovanej ošipárne v Bielorusku, komplexný investičný projekt v rozsahu 17 mil. €. Farma je postavená na celkovej ploche 20.000 štvorcových metrov konštrukcií a 7000 štvorcových metrov čistiarní odpadových nádrží s očakávanou kapacitou produkcie cca 3000 ton živej hmotnosti/rok.

MOSKVA. Financovanie projektu umožnila izraelská banka Leumi a poisťovňa Ashra, ktorú vlastní izraelská vláda. Projekt predstavuje úplnú integráciu, v rámci ktorej je obsiahnutá farma s 1200 prasnicami, ktorá zahŕňa všetky fázy chovu ošípaných a výkrm, systém úpravy vody na čistenie odpadových vôd a kompostu výroby rovnako ako výrobňu krmiva, ktorá poskytuje krmivo pre integrované hospodárstvo a všetky upravené zmes pre rôzne vekové skupiny i fázy rastu ošípaných.

V rámci projektu sa zriadilo aj genetické laboratórium na účely inseminácie ošípaných a zlepšenie budúceho vnútorného rastu stáda. Okrem plánovania a realizácie projektu bola spoločnosť AGRIGO zodpovedná aj za dodávku približne 1200 prasníc, ktoré tvoria základné stádo farmy.

Spoločnosť má jedinečnú techniku pri vytváraní systémov na ovládanie klímy, pomocou ktorej sa izolujú rastúce štruktúry od vonkajších podmienok, čím sa umožňuje rast chovu – hydiny, hovädzieho dobytka, ošípaných alebo rýb – za optimálnych podmienok, ktoré zas vytvárajú ziskové výnosy pre investorov. Tento chov ošípaných sa teda realizuje pomocou najmodernejšej technológie, ktorú vyvinula spoločnosť AGRIGO, a umožňuje klientovi, aby mal úžitok z optimálnej produkcie dosiahnutej pri chove ošípaných. A to dokonca aj pri extrémne nízkych teplotách, ktorými sa Bielorusko vyznačuje.

Ophir Levy, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti AGRIGO: „Jedinečnosť projektu spočíva v úplnej integrácii, počnúc fázou genetického zlepšovania stáda v procese chovu, a to prostredníctvom krmiva, rastu a uvádzania na trh až po úpravu odpadových vôd, čistenie a rekultiváciu na zavlažovanie terénu.“

(TASR-OTS)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down