17.02.2021 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

J. Karahuta predstavil výzvu, ktorá má pomôcť slovenským producentom zemiakov

Slovenskí pestovatelia zemiakov sú momentálne v zložitej situácii. Poslanec a predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahuta preto na tlačovej konferencii predstavil výzvu, ktorá im má pomôcť.

BRATISLAVA. "Posledné týždne sa v médiách a na sociálnych sieťach objavujú často až zúfalé snahy pestovateľov zemiakov na predaj svojej produkcie, ktorá bez pohybu leží na sklade lokálnych producentov," upozornil Karahuta.
Priblížil, že Sme rodina v spolupráci so slovenskou obchodnou sieťou COOP Jednota preto prichádza s výzvou slovenským producentom zemiakov, aby sa zapojili do informačno-predajnej kampane a ponúkli svoje zásoby na predaj do tejto obchodnej siete.
Karahuta sa obrátil aj na ostatných zástupcov a predstaviteľov maloobchodného predaja potravín na Slovensku, aby sa pripojili k výzve a podporili tak domácich a najmä lokálnych slovenských producentov zemiakov, ovocia a zeleniny.
"Nechceme, aby naše produkty, vypestované rukami našich poctivých slovenských pestovateľov a farmárov, skončili znehodnotené na skládkach," zdôraznil generálny riaditeľ COOP Jednota Slovensko Ján Bilinský. Vyzval preto producentov, ktorí majú ešte aj v tomto období zemiaky, ale aj ovocie a zeleninu, aby kontaktovali nákupné centrá tejto siete a ponúkli im svoje zásoby.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down