30.04.2021 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

J. Mičovský: Nekončím vo funkcii, svoju úlohu dokončím

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský nekončí vo svojej funkcii. Informoval o tom Daniel Hrežík, hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

BRATISLAVA. Informoval, že plán obnovy a odolnosti Mičovský nepodporil a bude bojovať ďalej. Pôdohospodárstvo má podľa Hrežíka pred sebou ďalšie výzvy, ktoré minister plánuje naplniť.
"Nespokojnosť poľnohospodárov je aj mojou nespokojnosťou. Plán obnovy sme však nevzdali, bojovali sme do konca a urobili sme maximum, čo bolo v našich silách. S premiérom som sa stretol a dohodol som sa s ním, že za slovenské pôdohospodárstvo budem bojovať ďalej. Máme pred sebou ešte dosť zásadných úloh, ktoré musíme dokončiť. Uvedomujem si svoje slová. Útek z boja by bolo však to najjednoduchšie. Väčšou výzvou však bude dokázať opak," uviedol Mičovský.
Poznamenal, že MPRV SR sa z plánu obnovy a odolnosti nepodarilo vybojovať žiadne finančné prostriedky. Rezort zďaleka neskrýva sklamanie z nepodporenia pôdohospodárstva. Finančné požiadavky agrorezortu boli orientované na inú oblasť, ako je konkurencieschopnosť poľnohospodárov a potravinárov. Zámery agrorezortu smerovali do biodiverzity, krajinotvorby, adaptácie krajiny na zmenu klímy, prírode blízke hospodárenie a vodozádržné opatrenia v lesoch. Minister Mičovský na 5. rokovaní vlády SR preto ako jediný tento návrh nepodporil, a tým dal najavo, že mu na pôdohospodárstve skutočne záleží, a to aj za cenu nepodporenia zásadného materiálu tejto vlády.
"Máme pred sebou dve dôležité úlohy. Prípravu spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) EÚ na nové programovacie obdobie a zabezpečenie podmienečnej akreditácie Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA)," zdôraznil Mičovský.
/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down