04.09.2020 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

J. Mičovský otvoril výstavu Lesy a biodiverzita vo Zvolene

Pri príležitosti 14. ročníka Lesníckych dní otvoril minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský výstavu Lesy a biodiverzita s podtitulom „Príliš vzácne, aby sme ich stratili“. Výstava je sprístupnená verejnosti od 5. septembra – 18. októbra 2020 v Lesníckom a drevárskom múzeu vo Zvolene.

ZVOLEN. Výstava Lesy a biodiverzita je súčasťou celonárodného projektu Lesníckych dní. Reaguje na aktuálne otázky lesníctva a predstavuje les ako ekosystém s vysokou mierou rozmanitosti a pestrosti života, ktorého zánik by pre ľudskú spoločnosť znamenal nenahraditeľnú stratu. Výstava sa koná pod záštitou ministra Jána Mičovského, ktorý vo svojom príhovore zdôraznil význam lesníctva a lesníkov.
„Čelíme obrovskej novej výzve, aby sme lesy spravovali oveľa lepšie. Som presvedčený, že prírode blízke hospodárenie v lesoch je tá správna cesta. Dokonca to deklarujeme aj v programovom vyhlásení vlády. Ladislav Alcnauer  bol priekopníkom v PBHL. My sme tu preto, aby sme v jeho práci pokračovali,“ vyjadril sa Ján Mičovský.
Výstava vo Zvolene ponúka odpovede odborníkov na aktuálne celospoločenské otázky, akými sú: Ktoré ekosystémové služby poskytujú lesy ľudskej spoločnosti? Ako zmena klímy ovplyvní lesné spoločenstvá? Vážime a chránime si dostatočne naše zelené bohatstvo – lesy a ich biodiverzitu? Vedieme i mladšie generácie k úcte a láske k našim lesom?
Výstava je založená na princípe hlava, ruky a srdce. Má 5 hlavných tematických okruhov:
lesný ekosystém,
biodiverzita,
ekosystémové služby,
zmena klímy,
prírode blízke hospodárenie v lesoch (PBHL).

Jedna časť výstavy je venovaná aj priekopníkovi v PBHL Ladislavovi Alcnauerovi, ktorý zomrel v roku 2016.  Sprievodným programom výstavy sú aktivity lesnej pedagogiky. Výstava je otvorená denne okrem pondelka a soboty od 9.00 - 17.00 hod.

TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Anežka Hrdá.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down