24.10.2014 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jablkom roka 2014 je odroda Evelina z Danubia Fruct Dunajská Lužná

Jablkom roka 2014 je odroda Evelina z produkcie spoločnosti Danubius Fruct Dunajská Lužná. Rozhodla o tom odborná porota 13. ročníka celoslovenskej súťaže Jablko roka.

TRENČÍN. Predstavitelia spoločnosti si ocenenie prevzali dnes v rámci výstavy ovocia, potrieb pre záhradkárov a farmárskych produktov JAHRADA 2014 na trenčianskom výstavisku Expo Center.
Ako pre TASR povedal vedúci sadov spoločnosti Danubius Fruct Peter Iró, je poctou, že na celoštátnej úrovni vyhral v konkurencii profesionálnych pestovateľov práve ich produkt. „Evelina je chuťovo sladká odroda, dobre sa vyfarbuje, červenú farbu má v génoch. Je to cenná odroda, cena na trhu sa pohybuje na úrovni 1,20 až 1,40 eura za kilogram,“ priblížil Iró.
Ako dodal, tohtoročná úroda jabĺk je v celoeurópskom meradle mimoriadne bohatá a ceny jabĺk išli dole. Prispelo k tomu podľa neho aj zastavenie vývozu do Ruska. „Napriek tomu prežívame. Najmä preto, že naše produkty odoberajú obchodné reťazce,“ doplnil Iró.
Danubius Fruct Dunajská Lužná je na slovenskom trhu 20 rokov, momentálne pestuje jablone asi na 100 hektároch (ha), hrušky na 6,5 ha, z kôstkovín pestujú na 50 ha čerešne. Okrem toho pestujú aj jahody a najnovšie i maliny.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down