24.03.2014 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarné práce sú už v plnom prúde prakticky na celom území Slovenska

Jarné práce sú už v plnom prúde prakticky na celom území Slovenska, a to nielen z hľadiska starostlivosti o oziminy, ale aj sejby jarných plodín. TASR o tom informoval tlačový hovorca Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Stanislav Nemec.

BRATISLAVA. "Mnohí pestovatelia už osiali celé plochy jarného jačmeňa a pripravujú sa na sejbu i vysádzanie ďalších plodín, najmä kukurice, zemiakov, cukrovej repy, zeleniny a podobne. Niektorí už dokonca stačili vykonať aj tieto práce, alebo ich časť. K ich urýchleniu prispela tohtoročná nečakane teplá zima, ktorej dôsledky na úrodu však bude možné bilancovať až neskôr," konštatoval.
"Aj keď sa jar podľa meteorológov oficiálne začala len 20. marca podvečer, podľa reálneho vývoja počasia na ňu príroda reagovala už skôr," poznamenal.
"Teplá zima neprispela k vyhubeniu škodcov, takže poľnohospodári budú na nich musieť reagovať vyššou intenzitou chemickej ochrany rastlín, čo zvýši ich pestovateľské náklady," dodal tlačový hovorca SPPK.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down