18.03.2021 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarné riešenie na mieru

Stojíme na začiatku ďalšej poľnohospodárske sezóny. Bude isto plna výziev, ktoré sú často špecifické daným regiónom a oblasťou. Z roka na rok sú lokálne podmienky veľmi rôznorodé až takmer extrémne. Pestovatelia musia riešiť situáciu na každom poli individuálne. Každá lokalita vyžaduje špeciálny prístup a tým aj jedinečné riešenie, ideálne na mieru.

              Napriek úbytku účinných látok a v súvislosti s tým aj fungicídnych produktov na trhu vám v tohtoročnej sezóne prinášame rozšírenú ponuku fungicídneho portfólia pre ošetrenie obilniny. Pre sezónu 2021 máme v ponuke pre skoré jarné ošetrenie 4 fungicídy, ktoré vám pomôžu nastaviť si fungicídne riešenie presne podľa vašich potrieb.

          Prinášame dvoch špecialistov – Unix 75 WG, uvedený v minulom roku, a tohtoročnú novinku - Archer. Tieto produkty dopĺňa v našej ponuke ďalšia novinka – Pecari 300 EC. Pozrieme sa na prípravky konkrétnejšie.

             Unix 75 WG, obsahujúci unikátnu účinnú látku 750 g/kg cyprodinil, je registrovaný v dávke 0,7-1,0 kg/ha na aplikáciu v BBCH 30-32 do pšenice ozimnej, v BBCH 30-51 do jačmeňa ozimného. Pôsobí proti steblolamu, múčnatke trávovej, škvrnitostiam jačmeňa a septoriózam pšenice. Na rozdiel od iných účinných látok je Unix 75 WG jedinečný v tom, že má jednak účinok proti obom typom steblolamu, pričom účinkuje aj na všetky patotypy steblolamu. To je pre prax veľká výhoda. U jačmeňa možno prípravok využiť pre ochranu listových chorôb aj v neskorších rastových fázach až do začiatku klasenia.

             Archer , naša novinka, je špecialista predovšetkým na múčnatku. Obsahuje 750 g/l fenpropidinu, známeho už z fungicídu Archer Turbo. Vykazuje preventívne a aj výrazné kuratívne pôsobenia. Registráciu získal do pšenice ozimnej a jačmeňa jarného proti múčnatke trávovej, s ktorou si dokáže poradiť preventívne, ale aj  pri objavení sa prvých príznakov choroby. Archer je ideálny pre kombináciu s azolovým partnerom, kedy prináša ďalší benefit - synergický efekt - príjem účinných látok je rýchlejší a efektívnejší. Fungicídna ochrana a ochrana pred zmyvom dažďom je zaistená už hodinu po aplikácii. Archer nájde svoje uplatnenie predovšetkým v ochrane proti múčnatke trávovej v pokročilom štádium choroby, pri nízkych teplotách a v u citlivých odrodách.

               Pecari 300 EC, ďalšia novinka tohtoročnej sezóny, obsahuje 300 g/l protiokonazolu. Fungicíd je registrovaný na použitie v pšenici, jačmeni, triticale, raži ozimnej v dávke 0,65 l/ha. Aplikačné okno má veľmi široké, od plného odnožovania až do konca kvitnutia. Pecari 300 EC je vďaka svojim systemickým vlastnostiam vhodný pre preventívne i kuratívnu použitie. Má rozsiahlu účinnosť, rieši múčnatku, nepravý steblolam, septoriózy u pšenice, škvrnitosti u jačmeňi, hrdze obilnín a v závere sezóny aj fuzariózy klasov. Jeho aplikáciu teda môžete rozložiť a využiť tak dvakrát za sezónu.

           Vďaka vynikajúcej kombinácii azolu a strobilurínov je podporený dlhodobý účinok až po dobu piatich týždňov. Azoxystrobin zároveň podporuje tzv green effekt, čo je vlastne schopnosť rastliny lepšie asimilovať čo má za následok navýšenie úrody, ale ja vyššiu kvalitu zrna.

Všetky uvedené možnosti je možné spoľahlivo kombinovať s regulátorom rastu Moddus.

 

Variabilná technológia

Výhody použitia jednotlivých prípravkov

              Okrem sólo produktov Unix 75 WG a Moddus, môžete siahnuť po výhodnom balíčku Unix Moddus Pack, ktorý je vhodný na ošetrenie 50 hektárov pšenice ozimnej alebo jačmeňa ozimného. Ušetríte nie len na financiách, ale aj čase, pretože fungicídnu ochranu a reguláciu porastu zvládnete jedným ošetrením.

              Neoceniteľnou výhodou produktu Archer je jeho široké aplikačné okno a flexibilita pri aplikácii, vďaka ktorej môžete obilniny ošetrovať aj v neskorších vývojových fázach. Ošetrenie je možné od začiatku steblovania až do stredu klasenia, teda v rastových fázach BBCH 30 - 55.

          Prípravok Pecari 300 EC budete mať možnosť zakúpiť v cenovo výhodnom balíku Amistar Pecari Pack. Pozostáva z 80 litrov Amistar a 65 litrov Pecari 300 EC. Je vhodný na ošetrením 100 ha pšenice a jačmeňa. Vďaka kombináciám výhod oboch prípravkov vám ponúkame univerzálne riešenie podľa našich odporúčaní, ideálne do T2 aplikácie, ale môž sa s ním pracovať v širokom aplikačnom okne.

        Pre sezónu 2021 sme pre vás navyše pripravili zvýhodnenú ponuku pre T1 riešenie, v rámci ktorej si môžete namodelovať fungicídne ošetrenie, vrátane regulácie rastu, na mieru podmienkam vášho poľa. Pre viac detailov sa neváhajte obrátiť na vašich obchodných zástupcov.

Autor: Mgr. Katarína Dikáczová, Syngenta Slovakia

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down