03.05.2022 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

JCB prichádza s inováciou legendárneho Fastracu

Spoločnosť JCB predstavila vo svojom sídle v Rocesteri v Spojenom kráľovstve nové traktory Fastrac. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že sa na samotnom stroji zmenilo len málo, nový Fastrac iCon ukrýva novinky najmä v kabíne. V minulosti mohli majitelia traktorov Fastrac len ticho závidieť konkurencii ovládacie prvky umiestnené na dosah ruky, usporiadané prehľadne na jednej lakťovej opierke. To si spoločnosť JCB uvedomovala a tak teraz prichádza s novým konceptom iCON, ktorý prináša úplne nové ovládanie, nový terminál, palubnú dosku v tabletovom dizajne a systém ISOBUS.

Zvyšok traktora zostáva takmer nedotknutý, takže model 4220, ktorý je bez akýchkoľvek pochybností najpredávanejším traktorom spoločnosti, je vybavený šesťvalcovým motorom Agco Power s výkonom 235 k, CVT prevodovkou od spoločnosti Fendt a prináša exkluzívne výhody známe zo strojov Fastrac, ako napríklad riadenie všetkých kolies, dvojčinné hydropneumatické kotúčové brzdy s dvojitým strmeňom s ABS a maximálnu rýchlosť 70 km/h, ktorá k týmto strojom patrí.

Nový dotykový terminál

V čele lakťovej opierky iCon s novým dizajnom je umiestnený nový farebný dotykový terminál s 12-palcovou uhlopriečkou, ktorý možno umiestniť pred tlačidlá a joysticky pre ľahké sledovanie alebo ju možno otočiť nabok, aby sa zlepšila viditeľnosť cez predné sklo. Pokiaľ ide o užívateľské prostredie, obsluha si môže menu prezerať v štýle iPadu od základného zobrazenia cez päť stránok, ktoré pokrývajú nastavenia hydrauliky, informácie o stroji, vzdialený pohľad z kamery, Isobus a navádzanie. Spoločnosť JCB uviedla, že zvýšila aj úložnú kapacitu pre sekvencie otáčania na úvrati a teraz ponúka možnosť uložiť si až 50 rôznych profilov ovládania pre rôzne náradie a pracovníkov. Ďalšou významnou zmenou je prístrojová doska, na ktorej sa teraz vyníma 7-palcový digitálny displej s výzorom tabletu, ktorý zobrazuje otáčky motora a rýchlosť.

Zlepšil sa aj výhľad z miesta obsluhy, keďže funkcie presného poľnohospodárstva a ISOBUS sú teraz integrované v terminály a nie je nutné mať na bočnom stĺpiku na seba naukladaných niekoľko ďalších displejov. ISOBUS prichádza Field Pro, od ktorých spoločnosť očakáva, že budú najobľúbenejšou špecifikáciou. Navigácia nových JCB traktorov je zabezpečená prostredníctvom prijímača Novatel Smart-7, umiestneného na streche, ktorý umožňuje ovládanie sekcií a aplikáciu s premenlivou rýchlosťou spustiť priamo cez dotykovú obrazovku. Hardwarovo riadené rádio DAB s pripojením Bluetooth je k dispozícii v štandardnej výbave nových traktorov.

Viac sa dočítate už zajtra v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down