18.11.2010 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Je to len otázka chcenia?

Živočíšna výroba môže riešiť nezamestnanosť na vidieku.

Zastaviť pokles stavov hovädzieho dobytka sa musí podariť bez ohľadu na to, aká je aktuálna ekonomická situácia. Podľa TASR to povedal štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriel Csicsai.
„Rezort pôdohospodárstva i ja osobne urobíme všetko preto, aby stavy hospodárskych zvierat na Slovensku rástli," uviedol pre TASR G. Csicsai.
„Som presvedčený o tom, že živočíšna výroba je nadstavbou v poľnohospodárstve - môže a mala by aj riešiť nezamestnanosť na vidieku. Netreba zabúdať na to, že živočíšna výroba je pracovná príležitosť na 365 dní v roku, aj cez sviatky, aj cez víkendy," konštatoval.
Podľa neho sa zatiaľ stále nepodarilo zastaviť klesajúcu tendenciu v stavoch hospodárskych zvierat. „Myslím si, že je to len otázka chcenia,“ myslí si G. Csicsai.
„Ministerstvo je tu na to, aby obyvateľom vysvetlilo súvislosti a aby nejakými projektmi dokázalo presvedčiť vládu, že financie, ktoré budú vynaložené na živočíšnu výrobu, sa vrátia cez zamestnanosť, cez znížené náklady vynaložené na sociálne zabezpečenie, respektíve na úrady práce. Myslím si, že by sme sa mali vrátiť prinajmenšom do obdobia spred desiatich a viac rokov, keď takmer pri každom dome na dedine mala každá rodina nejakú vedľajšiu výrobu," povedal G. Csicsai.
Mať nejakú štandardnú prácu a popritom mať ešte možnosť privyrobiť si je podľa neho jedna z foriem prežitia vidieka. „Nie je to nič nové pod slnkom, fungovalo to už aj za predchádzajúceho režimu a myslím si, že to funguje aj v západnej Európe," dodal štátny tajomník.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down