14.03.2014 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Je to problém štátu a spoločnosti

Vhodné prostredie pre realizovanie výskumu, vývoja a generovanie inovácií je vytvárané rôznymi typmi finančne podporovaných projektov. Takýmto typom by významne mohli byť aj projekty cezhraničnej spolupráce, ak by v nich výskum, vývoj a inovácie mali taký priestor, aký mali v programovacom období 2007 – 2013.

Občas sa predsa len v rámci výziev na cezhraničnú spoluprácu sem tam objavili aj témy pre výskum a vývoj. Napríklad v roku 2011 to bola výzva Programu cezhraničnej spolupráce Maďarská republika - Slovenská republika 2007 - 2013, ktorá obsahovala aj opatrenia 1.2. Spolupráca v oblasti vedy, výskumu a inovácií.

Výzva prišla ako vhodná príležitosť na riešenie a financovanie spoločnej myšlienky, na základe ktorej vtedy vytvorili partnerstvo štyri subjekty - dve univerzitné, jedno rezortné, výskumné a jeden partner z praxe. Vtedajšie Centrum výskumu rastlinnej výroby Piešťany (v súčasnosti integrované do Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra) prevzalo pozíciu lídra projektu. Partnermi sa stali Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave (Fakulta prírodných vied), Nyugat-magyarországi Egyetem (Fakulta poľnohospodárstva a potravinárstva Západomaďarskej univerzity, sídliaca v Mosonmagyaróvári), a agentúra Energia Ügynökség Közhasznú Nonprofit Kft. z Budapešti. Projekt získal podporu vo výške spolu viac ako 677 tisíc eur, z ktorých 85 percent je z Európskeho fondu rozvoja vidieka (ERDF) a 15 percent z národných zdrojov.

(Viac sa dočítate v Roľníckych novinách)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down