28.02.2022 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jeden stroj, dve možnosti zameniteľnej výbavy pre univerzálne využitie v priebehu celého roka

Spoločnosť BEDNAR sa špecializuje na vývoj a výrobu strojov na spracovanie pôdy, sejbu, hnojenie a mulčovanie. Vďaka úzkemu spojeniu spoločnosti s poľnohospodárskou praxou sa radí medzi najinovatívnejším výrobcom poľnohospodárskych strojov, vyvíjajúcich stroje s vysokou pridanou hodnotou pre konečného užívateľa.

Na trhu existuje množstvo strojov na spracovanie pôdy, ktoré sa označujú ako „univerzálne“. Len malá časť z týchto strojov je ale univerzálom v pravom slova zmysle. Dlátové pluhy TERRALAND TN ponúkajú svojim zákazníkom jednoduchú zámenu pracovných orgánov, a tým aj možnosť rozdielneho využitia v priebehu roka, alebo v závislosti na aktuálnych zmenách počasia.

Zakúpením stroja TERRALAND získa zákazník 2 v 1 – dlátový pluh aj profesionálny podryvák. Dlátové pluhy TERRALAND TN majú veľké renomé v oblasti strojov na hĺbkové spracovanie pôdy. Jedným prejazdom sú totiž schopné pôdu prekypriť do väčšej hĺbky ako štandardné kypriče. Narušia tak podorničnú vrstvu a odstránia zhutnené vrstvy pôdy, ktoré zabraňujú správnemu prestupu vody, vzduchu a živín ku koreňom, aj správnemu rastu samotného koreňového systému. V kombinácii s aktívnymi pracovnými orgánmi, radlicami ACTIVE-MIX, dochádza v jednom prejazde ku kvalitnému hĺbkovému spracovaniu, premiešaniu a zaklopeniu pozberových zvyškov a urovnaniu povrchu pôdy.

V posledných rokoch však z dôvodu zmeny klimatických podmienok dochádza k tomu, že poľnohospodári preferujú hĺbkové spracovanie pôdy, ale bez aktívneho miešania, aby sa zamedzilo zvýšenému výparu pôdnej vlahy za sucha. Pre túto pracovnú operáciu, podrývanie, je možné stroj osadiť radlicami ZERO-MIX s negatívnym uhlom, ktoré nevyvolávajú kypriaci a miešací efekt a minimálne narušujú povrch pôdy. V kombinácii s touto výbavou docielite ozdravenie pôdnej štruktúry, narušenie utužených vrstiev a správne fungovanie vzdušného a vodného režimu v pôde. Veľký dôraz je potrebné brať aj na správny výber zadných valcov, ktoré uzatvárajú spracovaný pôdny profil. Na prípravu pôdy odporúčame v kombinácii s radlicami ACTIVE-MIX zadné hrotové pechy s výborným drobiacim efektom. Naopak podrývanie s radlicami ZERO-MIX je vhodné vykonávať iba s ťažkým oceľovým pechom Cutpack, ktorý spracovaný pôdny profil kvalitne uzavrie a vytvorí na povrchu pôdy zvrásnený profil, ktorý lepšie pohlcuje zrážky.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down