05.04.2022 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jednoduchší prechod na RTK presnosť

Ak máte záujem využívať presnosť RTK +/- 2,5 cm, no odrádzala Vás vyššia počiatočná investícia, nový prijímač John Deere StarFire 7000 umožňuje ľahký vstup do sveta presného poľnohospodárstva bez potreby externého hardvéru. Zákazníci, ktorí si nový prijímač zakúpia budú navyše ťažiť z lepšieho pokrytia satelitnej siete.

Stále viac poľnohospodárov by si prialo využívať presnosť RTK, ale zároveň sa chce vyhnúť väčšej počiatočnej investícii. Teraz ponúka spoločnosť John Deere nový prijímač StarFire 7000 s úplne novým korekčným signálom: StarFire RTK. Nový signál je možné aktivovať veľmi ľahko zakúpením obnoviteľnej licencie, a to bez ďalších investícií do dodatočného hardvéru, alebo aktivácií.

Rýchlejšie zahájenie prác

Pri dobe nabehnutia kratšej ako 10 minút je možné poľné práce začať až trikrát rýchlejšie ako v minulosti. Zaznamenané hranice poľa majú opakovateľnosť po dobu najmenej piatich rokov, čo ponúka možnosť vytvoriť navádzacie línie a koľaje na rovnakom mieste pri následných plodinách. Hranice poľa je možné použiť po sezóne pre vysoko presné a automatické zapínanie a vypínanie sekcií ramena postrekovača, čo znamená, že John Deere prináša lepšie riešenie pre rastúci dopyt po presnom poľnohospodárstve.

Podobne ako pri predchádzajúcich modeloch ponúka nový prijímač ako štandard korekčný signál SF1 zadarmo a je možné ho vylepšiť na rádiový a mobilný RTK. Prijímač StarFire™ 7000 prijíma okrem GPS a GLONASS aj signály družíc Beidou a Galileo. Tým sa zaistí silnejší signál bez ďalších dodatočných nákladov, ktorý je ešte menej náchylný na rušivé faktory, ako je napríklad tienenie stromov.

Prijímač je k dispozícii v univerzálnom/prenosnom a integrovanom variante. Integrovaná verzia je priamo vstavaná do strechy stroja už vo výrobnom závode, zatiaľ čo univerzálny prijímač je vhodný na flexibilné použitie. Vďaka novým praktickým držadlám po stranách ho možno ešte ľahšie prenášať zo stroja na stroj, alebo náradie. Prijímač je kompatibilný s novými aj existujúcimi strojmi a preto ho je možné používať v rámci celého strojového parku.

Väčšia bezpečnosť

Aby sa predišlo zbytočnému riziku krádeže univerzálneho prijímača, ponúka John Deere užívateľom možnosť nastavenia PIN kódu. PIN kód je možné definovať pre dve úrovne prístupu, napríklad správca a obsluha. K dispozícii je ďalšia ochrana pomocou mechanickej uzamykateľnej sady, pričom prijímač je možné po dokončení práce sňať a bezpečne uložiť až do ďalšieho použitia.

Integrovaná verzia nového prijímača StarFire 7000 bude k dispozícii na objednanie s novými kombajnmi radu X od modelového roku 2023. Ako univerzálne riešenie pre dodatočnú montáž bude potom možné objednať v zime 2022/23.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down