17.10.2023 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

John Deere pozýva na veľtrh zmenou konceptu

Spoločnosť John Deere predstavila na pre-press konferencii ku veľtrhu Agritechnica, ktorý sa uskutoční v nemeckom Hannoveri 12 - 18 Novembra 2023 nový koncept stánku, ktorým bude chcieť demonštrovať ďalší krok na ceste k tomu, aby sa stala inteligentnou priemyselnou spoločnosťou. Výrobca sa tak odkláňa od svojho doteraz zaužívaného postupu pri vytváraní expozície, kde sme mali možnosť vidieť stroje sústredené do jednotlivých stanovíšť podľa jednotlivých výrobných programov.

Prvýkrát od oznámenia svojej novej stratégie bude spoločnosť John Deere prezentovať všetky technologické riešenia, ktoré sú dôležité pre poľnohospodárstvo aj živočíšnu výrobu.

Spoločnosť predvedie zameranie expozície na hlavné európske výrobné systémy - mliekarenskú, živočíšnu a rastlinnú výrobu, kde bude vo svojom stánku na veľtrhu AGRITECHNICA prezentovať aj príslušenstvo vyrábané ďalšími výrobcami, akými sú napríklad Lemken, Xarvio a Yara.

Zástupcovia spoločnosti veria, že predstavením ďalších značiek na ich stánku sa im podarí presvedčiť poľnohospodárov, ktorí vlastnia zmiešané flotily a používajú rôznorodú techniku, aby sa cítili, že sú vítaní a začlenení aj v jeho spoločnosti.

Inteligentné poľnohospodárstvo predstavuje väčší zisk

Motto spoločnosti John Deere „Farm Smart, Profit More“ znamená, že spoločnosť ponúka najlepšie praktické riešenia a produkty počas celého pestovateľského cyklu, od úrody až po zber. Údaje zozbierané počas každej fázy je podľa vyjadrenia spoločnosti možné využiť na zvýšenie výnosov pri súčasnom znížení používania prípravkov na ochranu rastlín a hnojív. Systém spoločnosti John Deere nazvaný Operations Center spracúva tieto údaje s cieľom optimalizovať výrobu pre poľnohospodárov, poradný servis a ďalších účastníkov.

Mliekárenská výroba a hospodárske zvieratá

Spoločnosť John Deere ponúka technológie pre každý krok výrobného cyklu, od organického hnojenia, sejby, kosenia a zberu až po kŕmenie v živočíšnej výrobe.

AutoPath a HarvestLab sú hlavné technológie spoločnosti John Deere pre chovateľov dojníc a hospodárskych zvierat. Senzor HarvestLab umožňuje dokonalé ekologické hnojenie prostredníctvom snímania zloženia hnojovice. Predsejbový pás organického hnojiva možno aplikovať na pôdu pomocou technológie pásového obrábania pôdy. AutoPath umožňuje presné umiestnenie osiva na pás hnojiva počas procesu sejby. Technológia See & Spray ponúka obrovský potenciál úspor vďaka minimalizácii množstva potrebných pesticídov.

Drobné zrniny

Od počiatočnej vzorky pôdy, cez kultiváciu, sejbu, pestovanie plodín, ochranu rastlín a hnojenie až po zber úrody, spoločnosť John Deere predvedie technologické inovácie na optimalizáciu celej produkcie na veľtrhu AGRITECHNICA 2023. Napríklad snímanie zrna meria kvalitu plodín počas zberu. Meranie obsahu oleja a bielkovín umožňuje sledovať kvalitu v reálnom čase v kombajne počas zberu. Zo zaznamenaných údajov sa vytvárajú mapy variabilnej aplikácie, ktoré pomáhajú znížiť spotrebu hnojív.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down