07.07.2020 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

John Deere predstavil svoje ďalšie novinky

Spoločnosť John Deere je v poslednom období veľmi aktívnou čo sa týka prezentácií svojich noviniek. Za posledné obdobie usporiadala už druhú tlačovú konferenciu, ktorá sa niesla v znamení bližšieho predstavenia viacerých nových produktov, ktoré určite zaujmú nejedného fanúšika tejto značky. Zo štúdia v Mannheime sa postupne prihlásili viacerí zástupcovia spoločnosti a rozhovorili sa o novinkách týkajúcich sa traktorov 6M, 6R, 7R a postrekovačoch radu R700i.

Za normálnych okolností by boli tieto novinky novinárom prestavené na poľnom dni, ale z dôvodu súčasnej ťažkej situácie, kedy je prioritou bezpečnosť pracovníkov ako aj novinárov, je práve online tlačová konferencia najlepším riešením. I vďaka takejto vynachádzavosti dokážeme poľnohospodárom prinášať najčerstvejšie informácie o novinkách v poľnohospodárskej technike. Dnes si predstavíme prvé z týchto noviniek, ktorými sú ťahané postrekovače radu R700i.

John Deere je momentálne podľa dostupných informácií najväčším výrobcom poľných postrekovačov na svete. V portfóliu výrobcu nájdeme ako ťahané, tak i samohybné stroje na ochranu rastlín. Medzi značky, ktoré patria pod skupinu John Deere patria talianske postrekovače Mazotti, americká značka Hagie, ako aj samotné postrekovače nosiace na sebe znak s jeleňom. Trend v oblasti vývoja strojov na chemickú ochranu rastlín nesmeruje ani zďaleka len k zvyšovaniu kapacity nádrží a zvyšovaniu záberov samotných postrekovačov. Z enviromentálneho hľadiska hľadajú zákazníci vylepšenia v oblasti kvality aplikácie postrekovej kvapaliny pri súčasnom znižovaní dávok chemických prípravkov. Poľnohospodári a službári sa dožadujú vyššej presnosti a redukcii používania chemických prípravkov na ochranu rastlín pri komfortnejšej obsluhe a plnení týchto strojov. Súčasne ich však obmedzujú menšie časové okná vhodné na zásahy a zvýšená regulácia zo strany EÚ.

Postrekovače John Deere série R900i a série R4100 sa radia medzi špičku vo svojom segmente a sú vybavené tými najmodernejšími technológiami. Čo však urobiť, ak máme záujem kúpiť si ťahaný postrekovať za výhodnejšiu cenu, „zapriahnuť“ ho za traktor a mať pritom v rukách špičkovo vybavený stroj? Doposiaľ boli inteligentné technológie takpovediac výhradou vyšších modelových radov postrekovačov, avšak John Deere so svojimi novými modelmi postrekovačov strednej triedy zamiešava karty a predbieha veľkú časť konkurencie. Dva nové ťahané postrekovače strednej triedy, patriace do radu R700i s označením R732i a R740i budú totiž disponovať prémiovou výbavou zahŕňajúcou presné a inteligentné technológie.

Vysoký štandard výbavy

Na začiatok je potrebné uviesť to, čo nás zaujíma pri výbere postrekovača zrejme najviac, a síce objem nádrže. Nové modely R732i a R740i budú k dispozícii s nádržami s objemom 3 200 a 4 000 litrov a postrekovacími ramenami s pracovným záberom 18 až 30 metrov. Na tom nie je nič zvláštne, keďže sa jedná o štandardné hodnoty ponúkané takmer každým výrobcom. John Deere však prináša do tohto radu ťahaných postrekovačov zopár prémiových funkcií, ktoré sme doteraz poznali z vyšších tried „samochodov“. Prvou z nich je systém PowrSpray.

Viac sa dočítate už zajtra v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down