21.03.2022 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

John Deere uvádza na trh See & Spray Ultimate

Čo by ste povedali na to, ak by ste mohli znížiť používanie pesticídov na Vašom podniku o dve tretiny? Súčasne by ste si týmto krokom vyslúžili možno aj uznanie ochranárov? Presne s takýmto riešením teraz prichádza spoločnosť John Deere. See & Spray Ultimate je technológia, ktorá bola vyvinutá pre postrekovače, a je kombinovaná s duálnym systémom nádrží pre cielenú ochranu rastlín.

Vďaka dvom nádržiam na postrekovaciu kvapalinu umožňuje See & Spray Ultimate pestovateľom bojovať proti rezistencii voči herbicídom použitím dvoch nezávislých tankmixov v jednom prejazde a vyhnúť sa antagonizmu v pokročilejších kombináciách.

Technológia cieleného postreku môže pomôcť poľnohospodárom zlepšiť efektivitu vynaložených nákladov vďaka viac ako dvojtretinovému zníženiu potrebnej dávky postreku, čo môže výrazne znížiť náklady na herbicídy, viesť k menšiemu počtu prestojov vyplývajúcich z dotankovania a výraznému zvýšeniu denných výkonov.

See & Spray Ultimate je továrensky inštalovaný systém, ktorý bude dostupný pre postrekovače John Deere radov 410R, 412R a 612R modelového roku 2023. S týmito samohybnými postrekovačmi bude možné aplikovať cielenú ochranu herbicídmi bez reziduálnych účinkov v porastoch kukurice, sóje a bavlny.

„S našimi zákazníkmi razíme technologickú cestu už od plošného postrekovania,“ povedal Franklin Peitz, marketingový manažér spoločnosti John Deere a pokračuje: „Prešli sme na zónový postrek s ovládaním sekcií a následne sme predstavili technológiu na postrekovanie jednotlivých riadkov pomocou systému ExactApply. Sme nadšení, že môžeme optimalizovať ochranu jednotlivých rastlín pomocou umelej inteligencie a strojového učenia systému See & Spray."

Ako to funguje?

Technológia cieleného postreku See & Spray Ultimate bola navrhnutá spoločnosťou Blue River Technology, dcérskou spoločnosťou John Deere, ktorá je v jej úplnom vlastníctve. Kamery a procesory namontované na nových postrekovacích ramenách John Deere z uhlíkových vlákien využívajú na detekciu burín medzi kultúrnymi plodinami kombinovanú technológiu počítačového videnia a strojového učenia. Na každý jeden meter po celej šírke ramena je namontovaná jedna kamera, čo sa rovná 36 kamerám na 36 metrovom pracovnom zábere, ktoré skenujú súčasne plochu väčšiu ako 195 m2. Presnosť cielenej aplikácie zvyšuje BoomTrac Ultimate, nový, špičkový systém riadenia výšky ramien od spoločnosti John Deere.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down