25.05.2018 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

K úrodám cez podporu porastov už od začiatku

Obsah jarného odborného seminára spoločnosti EGT system spol. s r.o., usporiadaného vo Veľkom Záluží neďaleko Nitry, bol zameraný na predstavenie osvedčených produktov pre výživu a stimuláciu rastlín, ochranu porastov s cieľom podporiť ich odolnosť proti stresovým podmienkam prostredia ako je sucho, alebo chlad. Taktiež zaujala problematika súčasných trendov v pestovaní poľných plodín, či pohľad do fyziológie rastlín.

Hostí podujatia privítal Ing. Jaroslav Mach zo spoločnosti Energen. V úvode svojho vstupu zdôraznil prácu v pokusníctve, napr. s prípravkom Energen Apikál v prípade ktorého razantná dávka aplikovaná vo fáze predlžovania podporila rast stredných odnoží s vytvorením plnohodnotných klasov a taktiež mierne zvýšila HTZ.

Produkty z portfólia spoločnosti majú vplyv na podporu tvorby koreňov, výrazný protistresový účinok najmä pri výskyte sucha, zvyšujú aktivitu nitrátreduktázy a tým zrýchlené zabudovanie dusíka do rastlín. Ďalej podporujú tvorbu cukrov v rastlinách, čo má význam najmä pre také plodiny ako je vinič hroznorodý a cukrová repa. Pozitívny vplyv sa prejavil na zväčšení listovej plochy a tým na zvýšení výkonu fotosyntézy s dosahom na tvorbu úrody a jej kvality. Z prípravkov upozornil na Energen Cleanstorm, v prípade ktorého stále pracujú na zlepšení fungicídnych účinkov, pričom pri niektorých chorobách dosahuje úroveň účinnosti fungicídneho ošetrenia.

Podpora už od začiatku

J. Mach ako prvý produkt predstavil Energen Germin - hnojivo s obsahom mikroprvkov, auxínov a extraktu rias (Ascophytum nodosum) pre stimuláciu rastu a vývinu rastlín hneď od začiatku.  Je určené k použitiu ako súčasť moriacej kvapaliny na osivo aregistrované do obilnín, predovšetkým pšenice ozimnej a jačmeňa jarného, ďalej repky, maku a slnečnice. Výrazne ovplyvňuje energiu, rýchlosť a kvalitu klíčenia, čím podporuje vyrovnanosť vzchádzania. Komplexné účinky prípravku sa prejavia najmä v stresových podmienkach prostredia.

Ťažiskový Energen Fulhum Plus je prednostne určený na podporu tvorby koreňov v prvej polovici vegetácie. Zvyšuje odolnosť rastlín proti suchu a podporuje príjem a využitie dusíkatej výživy.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down