25.01.2011 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kafilérii odzvonili...

Linku na drvenie betónu a stavebnej sutiny, rámovú pílu na výrobu reziva i linku na sterilizáciu odpadu na regranulát plánuje Mesto Nitra umiestniť do nevyužitého areálu bývalej kafilérie v mestskej časti Horné Krškany. Odkúpenie a prenájom kafilérie odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo v marci minulého roka.

Prevádzkovateľovi kafilérie, spoločnosti N-Adova, zaplatilo mesto za časť areálu takmer 600.000 eur. Za prenájom zvyšnej časti dostane firma každý rok 252.000 eur. Časť poslancov postup mesta schvaľovala s tým, že takéto riešenie umožní ukončenie prevádzky kafilérie, ktorá svojím zápachom dlhé roky znepríjemňovala život obyvateľom mesta. Druhá časť poslancov oponovala, že odkúpenie a prenájom kafilérie je pre mesto nevýhodný.

Objekty v areáli kafilérie má v súčasnosti v prenájme príspevková organizácia mesta Mestské služby. Časť areálu radnica ponúkla na prenájom aj súkromným firmám. Jedna z nich plánuje na voľnej ploche v zadnej časti objektu umiestniť linku na drvenie betónu a stavebnej sutiny so skládkou vstupného materiálu a drviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down