13.04.2023 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kampaň na priame platby pre poľnohospodárov sa začne 15. apríla

        Bratislava 13. apríla (TASR) - Kampaň na tzv. priame platby pre poľnohospodárov sa začne 15. apríla. Upozornil na to dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan.


       
 "Vo vláde sme schválili posledné dve nariadenia, ktoré sú potrebné na začatie kampane na priame platby. Kampaň začína 15. apríla a bude trvať celý mesiac, aby sa všetci poľnohospodári mohli prihlásiť o dotácie na plochu," spresnil agrominister. "Pretože tento rok začíname prvýkrát s novými pravidlami Strategického plánu Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ, tak sme sa rozhodli, že farmári budú môcť žiadosti podávať až do konca mája. Posledné dva týždne ich budú môcť podávať, na rozdiel od predchádzajúcich období, bez sankcií," podčiarkol.
        Upozornil, že žiadatelia o priame platby budú musieť po novom preukázať právny vzťah k pôde. "Zbierame už zaregistrované kontrakty v žiadostiach o platbu," poznamenal.
        Agrorezort si je podľa jeho slov vedomý toho, že najmä veľké podniky majú tisíce prenajímateľov pôdy a že sa im nepodarí na 100 % všetky právne vzťahy k pôde preukázať. "Práve preto sme do elektronickej podoby žiadosti dali prílohu, aby nám známe údaje zo zmlúv do nej vložili," dodal Vlčan.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down