03.11.2010 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kapry už končia v sieti

Na rybničnej sústave pri Iňačovciach sa začal výlov vianočných kaprov.

Na rybníkoch situovaných pri obci Iňačovce (okres Michalovce) na ploche niekoľkých stoviek hektárov sa začalo v týchto dňoch s výlovom rýb, ktoré sú určené na vianočný trh.
Zo sústavy 27 Iňačovských rybníkov sa ročne vyloví niekoľko stoviek ton rýb. „V súčasnosti sa zameriavame na tie druhy, o ktoré majú záujem odberatelia v súvislosti s príchodom Vianoc. Ide o kapra, amura, tolstolobika a šťuku," uviedol pre TASR Martin Vaľo, vedúci strediska rybného chovu spoločnosti Dona Veľké Revištia.
Podľa jeho slov zostane časť vylovených rýb, najmä kaprov, počas nasledujúcich týždňov v menších betónových nádržiach, tzv. sádkach. „Ryby sa odbahnia a prečistia, ich zdravotný stav budú následne monitorovať veterinári," doplnil M. Vaľo.
Výlov rýb z iňačovskej rybničnej sústavy, ktorá zaberá 480 hektárov, sa robí minimálne dvakrát do roka. „Na jar popri vysádzaní nových jedincov do vlastných rybníkov sa vylovenými kusmi zarybňujú aj revíry na Slovensku. Jesenný výlov slúži na zarybnenie, ako aj pravidelný predaj rýb pred Vianocami," dodal M. Vaľo.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down