12.07.2017 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kardanové elektrocentrály sú extrémne výkonné a lacné

Elektrocentrály sú dôležitým pomocníkom na stavbách, vo výťahových systémoch, ale taktiež ako záložný zdroj vo firmách, výrobách alebo aj v poľnohospodárstve. Existuje mnoho typov, ktorých výkon aj ceny sa líšia. Kardanové elektrocentrály sú medzi ostatnými typmi výnimkou, majú totiž vysoký výkon za nízku prevádzkovú cenu, pretože nemajú motor.

Najrôznejších elektrocentrál na trhu nájdeme veľké množstvo, jednofázových, trojfázových a so zváračkou, ktoré sú poháňané benzínom alebo dieselom. Pri ich výbere sa vždy rozhodujeme podľa typu spotrebičov, ktoré budeme zapojovať a ich výsledného výkonu. Ak potrebujete vysoký výkon, cena elektrocentrály šplhá vysoko. Vyplatí sa preto vyskúšať kardanové elektrocentrály.

Výkonné elektrocentrály MEDVED

Kardanové elektrocentrály na rozdiel od ostatných typov nemajú motor, sú poháňané kardanovým spojom. Z tohto dôvodu sú taktiež ďaleko lacnejšie na obstaranie. Sú vysoko výkonné, napr. značka MEDVED ponúka široký výber strojov od výkonu 14 až 85 kVA.

Rada MEDVED M-Watt sa hodí do poľnohospodárstva na farmy, bioplynové stanice, liahne či dojárne, ale využijete ich všade tam, kde potrebujete elektrickou energiu bez možnosti pripojenia k distribučnej sieti. Elektrocentrálu je možné spustiť všade tam, kde je k dispozícii mechanizácia so štandardizovaným kardanovým spojením (napr. traktor), kam sa centrála pripojí a spustí.

Vlastnosti elektrocentrály

Všetky kardanové elektrocentrály MEDVED sú vybavené AVR reguláciou napätia, vďaka ktorej je možné napájať aj spotrebiče citlivé na kolísanie napätia. Majú trojfázovú a jednofázovú zásuvku, ukzovateľov frekvencie a zabudované motohodiny. Elektrocentrály s prevodom otáčok alternátora na 3000 ot./min majú výkon 14 -24 kVA (29 – 48 HP), elektrocentrály s úpravou otáčok alternátora na 1 500 ot./min dosahujú výkonu 16 – 85 kVA (32 – 160 HP) a vedľa nižších otáčok majú aj ďaleko nižšiu hlučnosť a dlhšiu životnosť.

Nízke náklady

Kardanové elektrocentrály majú aj ďalšie výhody, nie len náklady na ich prevádzku, ale taktiež náklady na ich servis sú nízke. Ľahko sa obsluhujú a udržujú. Značka MEDVED ponúka široký výber typov agregátov, z ktorých si vyberiete. U autorizovaného predajcu Manek nie je problém vyrobiť atypický agregát či si nechať s výberom a použitím poradiť.

Ing. Filip Manek, Ph.D.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down