13.02.2015 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kaufland daroval potraviny za viac ako 400.000 eur

Spoločnosť Kaufland prispela v roku 2014 do potravinových a sociálnych výdajní na Slovensku spolu 686.400 kusmi výrobkov, čo v porovnaní s rokom 2013 predstavuje nárast o 174 %.

BRATISLAVA. V rámci bezplatnej služby pre občanov tak Kaufland venoval o 436.200 kusov výrobkov viac na zmiernenie ich ťažkej sociálnej situácie. Sociálne výdajne potravín sú zriadené vo viacerých mestách Slovenska, napríklad v Banskej Bystrici, Nitre, Prešove, Trenčíne, Rimavskej Sobote, Ružomberku, Žiline a štyri v Bratislave.
Na Slovensku bolo vlani podľa údajov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, v priemere mesačne 162.904 ľudí v hmotnej núdzi. Z  nich bolo podľa štatistiky Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava takmer 114.500 zároveň aj v evidencií uchádzačov o zamestnanie.

Pokiaľ ide o typ ľudí, ktorí najčastejšie poberajú pomoc v hmotnej núdzi, najviac je poskytovaná neúplným domácnostiam s maloletými deťmi a domácnostiam, ktoré tvoria jednotlivci. Inými slovami pomoc najviac potrebujú osamelí seniori a osamelé matky s  deťmi. Práve im Kaufland v roku 2014 venoval potraviny v celkovej hodnote 467.494 €, ktorá je o 84 % vyššia ako hodnota darovaných potravín v roku 2013. Do systému sociálnych výdajní na Slovensku je v súčasnosti zapojených už 14 obchodných domov Kaufland a tiež Distribučné centrum v  Ilave.

"Dodávame vybraný tovar pred ukončením minimálnej doby spotreby, a  tak sa snažíme aktívne bojovať proti plytvaniu potravinami a o ich efektívnejšie zužitkovanie. Hmotná núdza je stav, keď príjem domácnosti nedosahuje ani životné minimum a ľudia si sami nevedia alebo nemôžu zabezpečiť vyšší príjem. Sme radi, že im aspoň takýmto spôsobom môžeme pomôcť ušetriť peniaze," poznamenal Martin Gärtner, hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika v.o.s.  Ako dodal najčastejšie darovaným druhom potravín boli 40 g rožky, celkovo ich za rok 2014 venovali takmer 60.000.

(tasr-ots)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down