26.03.2015 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Každý ďalší ročník Agrosalónu je väčší, a stúpa aj odborná kvalita

Približne 140 vystavovateľov sa zúčastní na 5. ročníku Medzinárodného poľnohospodárskeho veľtrhu Agrosalón 2015, ktorý sa v tomto týždni uskutoční v Nitre. Organizátori očakávajú približne 15-percentný nárast počtu vystavovateľov a úmerne s tým i rast obsadenej výstavnej plochy.

BRATISLAVA.  Odznelo to na tlačovej besede, ktorú zorganizovali predstavitelia š.p. Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra v uplynulom týždni v Bratislave. 

Riaditeľ š.p. Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra Eduard Krcho vo svojom vystúpení uviedol, že vo firme ešte pred pár rokmi hľadali miesto ako pre výstavu Agrokomplex tak aj pre Agrosalón.

„Bolo aj zložité obdobie, ale nakoniec sme to miesto pre obe podujatia našli,“ konštatoval E. Krcho.

Zdôraznil, že kým Agrokomplex sa vyprofiloval ako všeobecnejšia výstava, ktorá má ambíciu osloviť širšiu poľnohospodársku verejnosť ale aj mestskú populáciu, Agrosalón je určený skôr pre odborníkov a špecialistov na poľnohospodársku techniku. O správnosti novej profilácie oboch podujatí svedčí podľa E. Krcha aj skutočnosť, že „každý ďalší ročník veľtrhu Agrosalón je svojím rozsahom väčší, a stúpa aj odborná kvalita tohto podujatia“.

Vystavovatelia si tohto roku na Agrosalóne prenajali spolu 24 tisíc štvorcových metrov výstavnej plochy, z toho podstatnú časť - približne 16-tisíc štvorcových metrov - predstavuje krytá výstavná plocha.

„Tohto roku sme zaplnili všetky všetky disponibilné pavilóny, dokonca aj halu N, ktorá bola pri ostatnom ročníku Agrosalónu neobsadená,“ uviedol E. Krcho.

Podstatná časť veľtrhu bude patriť domácim firmám, ktoré obchodujú s poľnohospodárskou technikou, presnejšie sú zastúpeniami zväčša renomovaných zahraničných značiek v Slovenskej republike.

„Výroba poľnohospodárskej techniky je v rámci Slovenska veľmi, veľmi malá,“ uviedol v tejto súvislosti prof. Ján Jech, prezident Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR - AGRION.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down