04.03.2011 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kežmarskí hydinári budú žiadať odškodnenie

Predstavitelia spoločnosti Podtatranská hydina rázne odmietajú postup zo strany Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Vedenie spoločnosti Podtatranská hydina, a. s., na piatkovej tlačovej konferencii rázne odmietlo akúkoľvek opodstatnenosť ministrom pôdohospodárstva Zsoltom Simonom medializovanej kauzy s používaním nepovolenej látky zilpaterol v kŕmnej zmesi pri výkrme kurčiat na farme Čaklov.
„Naša priama materiálna strata sa už vyšplhala na úroveň 200-tisíc eur, nehovoriac o nedozernom poškodení nášho dobrého obchodného mena, čo odhadujem na milióny eur. Konkrétnym príkladom je, že už štyria veľkí odberatelia prestali od nás nakupovať. Zákazníci začali vracať tovar, ktorí deň predtým kúpili," zdôraznil pre TASR generálny riaditeľ spoločnosti Pavol Konkoľ.
Rezortné ministerstvo podľa neho zvolilo veľmi nešťastný spôsob prezentácie celej kauzy, ktorej dopad ohrozuje približne 800 pracovných miest. „Postupovalo v rozpore nariadeniami Európskej komisie. So zverejňovaním vyhlásenia mal pán minister počkať až do doby, kedy sa celá vec definitívne dokáže," zdôraznil P. Konkoľ s tým, že je kedykoľvek pripravený doručiť odobratú kontrolnú vzorku do akreditovaného laboratória v Berlíne.
„V návale emócií, stresu a úplne pochopiteľných obáv z našej ďalšej existencie som použil tvrdšie slová. Objavila sa medzi nimi aj úvaha o možnom trestnom oznámení. Toto je náš pokus o zmier. Nechceme si vyrábať nepriateľov, no budeme si uplatňovať náhradu škôd. Zároveň nechceme dopustiť monopolné postavenie jedného producenta hydiny na slovenskom trhu, čo by určite znamenalo zvýšenie spotrebiteľských cien," dodal P. Konkoľ.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down