05.04.2024 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KINZE predstavuje nové sejacie stroje

Spoločnosť Kinze Manufacturing prestavila nový model sejacích strojov pre sezónu 2025. Kinze zároveň hovorí, že vďaka využitiu najnovšej technológie a funkcií zvyšujúcich výkon poskytne model 5670 zvýšenú produktivitu, zvýšené pohodlie obsluhy a efektívnu údržbu.

Všestranný sklopný sejací stroj s delenými riadkami, dostupný v 12/23-riadkových a 16/31-riadkových verziách, má byť schopný vykonávať výsev v medziriadkovej vzdialenosti 37,5 cm a 70 cm a bude využiteľný ako špecializovaný sejací stroj na výsev do úzkych riadkov alebo ako stroj na výsev viacerých plodín. Zdvíhací otočný rám má poskytnúť bezkonkurenčnú rovnováhu a stabilitu na poli, úzku prepravnú šírku a najlepší tok rastlinných zvyškov vo svojej triede s exkluzívnou liatinovou tlačenou výsevnou jednotkou. 

„Na našom modeli 5670 je nové všetko, od závesného čapu až po uzatváracie kolieska," povedala Susanne Veatchová, prezidentka spoločnosti Kinze Manufacturing a dodáva: „Staviame na základoch osvedčenej konštrukcie našich sejacích strojov modelových radov 5900 a 5700 prichádzame s modelom 5670, ktorý je vybavený štandardnými funkciami, zvyšujúcimi produktivitu v rôznorodých podmienkach výsevu, spolu s rozšíreným ovládaním a komfortom pre obsluhu."

FUNKCIE A MOŽNOSTI

Nové vlečené a tlačené výsevné jednotky Kinze série 5000 s elektrickým pohonom a so štandardnými funkciami zvyšujú produktivitu a minimalizujú každodennú údržbu, pričom prinášajú široké možnosti kontroly zvyškov, uzatváracieho kolieska, hnojiva a manipulácie s osivom. Tie majú za úlohu spĺňať jedinečné požiadavky každej farmy. Úplne novými sú aj robustný rám s priestorom pre náradie, 30 cm zdvihu riadkovej jednotky, nastaviteľný aktívny hydraulický prenos hmotnosti, či až 30 ° ohyb krídla. Sejací stroj má podľa vyjadrenia spoločnosti navyše dosahovať najlepší prietok rastlinných zvyškov vo svojej triede a pohybovať sa po radiálnych pneumatikách VF. Okrem toho podporuje plnenie pomocou big-bagov ako aj voliteľné nádrže na prihnojovanie.

Keď už sme pri hnojivách, sejací stroj 5670 je vybavený systémom prihnojovania ovládateľným z terminálu Blue Vantage. Systém prihnojovania kombinuje zásobník s objemom 1 100 l vybavený membránovým čerpadlom, voliteľnú inštaláciu z výroby na pripojenie externých nádrží a exkluzívny systémom automatického vyrovnávania hladiny v nádrži, ktorý udržiava rovnakú hladinu hnojiva v oboch nádržiach pri sejbe vo svahovitom teréne. Bezkonkurenčná má byť aj kontrola rozmiestnenia osiva a dodržiavania hĺbky s podtlakovými elektrickými dávkovacími jednotkami True Rate, ktoré vysievajú širokú škálu osív rýchlosťou až 8 km/h, hydraulickým prítlakom True Depth so silou 270 kg smerom nadol a 70 kg smerom nahor a štandardne nastaviteľným aktívnym hydraulickým prenosom hmotnosti - to všetko ovládané pomocou jednoducho použiteľného terminálu Blue Vantage.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down