27.03.2015 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kofola navýši podiel vo firme Radenska takmer na 94 %

Jeden z najväčších stredoeurópskych výrobcov nealkoholických nápojov, skupina Kofola, zvýši svoj podiel v slovinskom výrobcovi minerálnych vôd Radenska na takmer 94 %. Za túto akvizíciu zaplatí takmer 65 miliónov eur. Kúpu firma financovala prostredníctvom úveru od Českej sporiteľne a ČSOB. Informoval o tom server E15.cz.

      PRAHA. "K dnešnému dňu máme 87,2 % akcií, za ktoré sme zaplatili 60 miliónov eur. Pracujeme na tom, aby sme v najbližšej dobe mali ďalšie akcie a náš podiel potom stúpne na 93,98 %. Celková čiastka potom bude 64,7 milióna eur," povedala pre denník E15 hovorkyňa spoločnosti Jaroslava Musilová.
      Obchod je pre Kofolu jednoznačne najväčšou akvizíciou od roku 2008, keď vstúpila do poľskej spoločnosti HOOP. Tomu zodpovedá aj výška úveru, ktorý na transakciu získala od Českej sporiteľne a ČSOB. Maximálna výška úveru predstavuje 69 miliónov eur so splatnosťou do konca marca 2024.
      Ako uviedol finančný riaditeľ skupiny Kofola Daniel Buryš, v nedávnej minulosti realizovala firma akvizície Viney, Semtexu, UGO, Mangaloo. Akvizícia spoločnosti Radenska je však od vstupu do HOOPu podľa neho jednoznačne najvýznamnejším krokom.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down