19.09.2019 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Koliba Hriňová investovala za tri roky do výroby 13,5 milióna eur

Takmer 13,5 milióna eur investovala od roku 2016 do výroby Koliba Hriňová, jedna z najväčších slovenských mliekarenských spoločností. Investície sa týkali výroby paliva z odpadových vôd a dvoch projektov zameraných na priemyselnú automatizáciu výrobného procesu.

ZVOLEN. Ako pre TASR uviedla marketingová manažérka spoločnosti Jozefína Fekiačová, projekt zameraný na spracovanie odpadovej suroviny z čistiarne odpadových vôd a jeho premenu na palivo je už ukončený. "Projekty na vybudovanie výrobnej linky na maslo a modernej stanice na pasterizáciu dovezenej sladkej srvátky a z nej odstredenej srvátkovej smotany sú v štádiu realizácie," priblížila. "Máme však ešte pripravené projekty na vybudovanie liniek výroby nových syrov a hydrolyzovaných instantných proteínových izolátov," dodala.
Základné výrobné portfólio spoločnosti tvoria tvrdé syry, maslo, a sušené produkty zo srvátky. Koliba sa ale od roku 2015 zameriava aj na proteínové produkty ako srvátkový proteínový koncentrát WPC, sušená laktóza a sušený permeát. "Viac ako 90 % tržieb z produktov zo sušenej srvátky predstavuje predaj do zahraničia," doplnila Fekiačová. Najviac týchto produktov sa vyváža do Poľska, Ruska, Bulharska, Talianska, Česka a Kanady.
Export Koliby tvoril vlani 18 % z celkových tržieb. Najviac produktov putovalo do Poľska a do Čiech (spolu približne 45 %). Veľké množstvo výroby však smeruje aj do Srbska, Maďarska, Bulharska, Ruska a Chorvátska.
Priemerný počet zamestnancov od začiatku roka je 175. Zamestnanosť medziročne stúpla o tri percentá.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down