15.06.2018 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komfortný kombajn strednej triedy

Kombajny sú jedným zo základných kameňov úspechu každého poľnohospodára. Koncern AGCO si to dobre uvedomuje a preto sa snaží poľnohospodárom prinášať vyspelé technické riešenia, komfort a parametre, ktoré zaujmú nielen veľké podniky pri najvyšších prémiových radách, ale i menších farmárov a službárov, ktorým postačujú aj o čosi menšie pracovné výkony. Práve na týchto farmárov (aj keď nie len na nich) sa spoločnosť týmto kombajnom zameriava.

Všetky kombajny Fendt sa vyrábajú vo výrobnom závode Agco Breganze, ktorý sa nachádza na severe Talianska. V tomto výrobnom závode sa vyrábajú kombajny všetkých koncernových značiek : Fendt, Massey Fergusson a Laverda. Z týchto značiek sú na európskom trhu najviac rozšírenými práve obilné kombajny značky Fendt. Špecifikácie týchto kombajnov sú väčšinou identické, rozdiel môžeme hľadať teda len vo farbe lakovania a v logu značky. Na výstave predstavil produkty v portfóliu produktový manažér spoločnosti Hriadeľ -  Ing. Patrik Čachó.

Spoločnosť Hriadeľ, ktorá je na Slovensku dobre známa hlavne vďaka spojeniu s výrobcom techniky tmavozelenej farby Fendt priniesla v roku 2018 na slovenský trh vyššiu strednú triedu medzi obilnými kombajnmi, model 6335 C  PL. Tento šikovný kombajn má výkon 265 kW (360 k) a tak, ako všetky koncernové značky, aj tento žací stroj používa koncernový motor AGCO Power, ktorý niektorí poznajú pod značením SISU (bývala továreň vo Fínsku, ktorú spoločnosť AGCO v minulosti odkúpila). Objem motora je 8,4 l a je to 24 ventilový 6 valec, ktorý vyhovuje aj najprísnejším emisným normám. Je vybavený SCR systémom, nádrž na pohonné hmoty má objem 620 l a  nádrž na močovinu (Ad Blue) objem 80 l.

Na poľnohospodárskej výstave bol v expozícii umiestnený kombajn vybavený pohonom všetkých štyroch kolies, napriek tomu je v ponuke aj verzia s pohonom len jednej - prednej nápravy. V označení tohto kombajnu výrobca naznačil systém, ktorým je tento kombajn vybavený. Skratka PL – Paralevel je skratkou pre systém, ktorý kompenzuje svahové nerovnosti až do 20 °. Majitelia tohto kombajnu teda môžu rátať s plným využitím obilného kombajnu v podstate na akomkoľvek pozemku. Kombajn je možné vybaviť aj systémom Integrale, ktorý je odporúčaný pri žatevných prácach vo veľmi svahovitých terénoch. Výhodou tohto systému je, že pri jeho použití kopíruje nerovnosti terénu aj zadná náprava. Konkrétny kombajn, ktorý spoločnosť Hriadeľ vystavila vo svojej expozícii bol vybavený 6,8 metrovou žacou lištou Fendt PowerFlow s aktívnymi pásmi, ktoré priháňajú pokosenú hmotu k závitovke. Ku kombajnu je možné zaobstarať aj kukuričný žací adaptér, ktorý si od minulého roka spoločnosť vyvíja sama. Firma Hriadeľ si zvolila šesťriadkovú sklopnú lištu, s ktorou bude počas sezóny organizovať predvádzacie akcie po Slovensku.

 

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách č.24

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down