28.12.2010 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komora: Zhorší sa podnikateľské prostredie

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora očakáva, že sa v budúcom roku sa zhorší podnikateľské prostredie v agrárnom sektore. Ako uviedol predseda SPPK Milan Semančík, komoru v tomto roku sklamalo, že vláda napriek rozsiahlym povodniam, ktoré spôsobili v prvovýrobe značné škody, neuvoľnila na odškodnenie roľníkov žiadne prostriedky nad rámec rozpočtovej kapitoly ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

"Aj to nás utvrdzuje v presvedčení, že treba hľadať systémové opatrenia na riadenie rizík agrárnej produkcie. V opačnom prípade budú príjmy farmárov príliš rozkolísané, čo pri ich hlbokej podkapitalizácii rozhodne neprispeje k stabilizácii odvetvia," povedal Podľa M. Semančíka je veľmi reálny predpoklad, že agrárny sektor sa po nepriaznivom vlaňajšku ani v tomto roku nevymaní zo straty.

Optimisticky nevyzerá pre poľnohospodárov ani nadchádzajúci rok, v ktorom zrejme začnú platiť viaceré vládne opatrenia na konsolidáciu verejných financií.Poľnohospodárstvo tak bude podľa M. Semančíka patriť v budúcom roku medzi najviac postihnuté odvetvia, keďže jeho náklady sa zvýšia o desiatky miliónov eur.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down