01.02.2022 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompaktný, plne elektrický nakladač Bobcat T7X

Bobcat T7X je prvým plne elektrickým kompaktným, šmykom riadeným nakladačom na svete. Od vynájdenia prvého nakladača na svete pred viac ako 60 rokmi, pokračuje spoločnosť Bobcat vo vývoji popredných inovácií, ktoré posúvajú odvetvie zariadení vpred a definujú nové možnosti. Predstavenie modelu Bobcat T7X tak opäť otriasa priemyslom v súlade s nastúpeným trendom zelených technológií a dosahovaním uhlíkovej neutrality.

Víťaz ceny CES InnovationAward 2022, šmykom riadený nakladač Bobcat T7X bol ocenený dvomi cenami CES InnovationAwards 2022 v kategóriách VehicleIntelligence & Transportation a SmartCities. Porota CES InnovationAwards oceňuje víťazov v mnohých kategóriách produktov a spotrebiteľských technológií a rozlišuje najvyššie hodnotených v každej z nich. Produkty sú preskúmané a ohodnotené elitnou porotou zloženou z dizajnérov, inžinierov a členov technologických médií na základe dizajnu, funkčnosti, spotrebiteľskej príťažlivosti, inžinierstva a ich pozitívneho vplyvu na svet.

Nakladač T7X je plne napájaný z batérie a je vybavený tak, aby prekonal svoje dieselové náprotivky. Srdcom T7X je jeho výkonná 62-kilowattová lítium-iónová batéria. Každé jedno nabitie pokryje bežné denné pracovné operácie, alebo až štyri hodiny nepretržitej prevádzky, prípadne celý deň prevádzky pri prerušovanom používaní. Po nabití je T7X opäť pripravený na náročnú prácu.

Na rozdiel od iných kompaktných nakladačov sa T7X nespolieha na hydraulický systém prenosu energie do nakladača. Namiesto toho využíva elektrický pohonný systém pozostávajúci z elektromotorov a aktuátorov. Batéria a elektrická hnacia sústava spolu vytvárajú neuveriteľné výkonové charakteristiky s okamžitým krútiacim momentom, ktorý je až trikrát väčší ako tradičné nakladače.

Jedinečný prístup k navrhovaniu prvého skutočne plne elektrického kompaktného pásového nakladača vytvoril nové príležitosti na integráciu špičkového softvéru, vďaka ktorému je T7X inteligentnejším a produktívnejším pracovným strojom, ktorý pomáha operátorom vykonávať prácu rýchlejšie.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down