24.04.2018 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komplexná ponuka do každých podmienok

Sériu jarných seminárov pre poľnohospodárov už tradične usporiadala spoločnosť RWA SLOVAKIA, spol. s r. o. Jeden z nich sa uskutočnil v Dunajskej Strede s programom zameraným na sortiment odrôd a hybridov kukurice, slnečnice a ostatných jarín pre sezónu 2018 s ponukou prípravkov a ucelených riešení pre ochranu najdôležitejších poľných plodín od spoločností Adama, Bayer a Syngenta.

Hostí podujatia privítal Ing. Ivan Valdner, konateľ spoločnosti RWA SLOVAKIA. Pripomenul 20. rokov pôsobenia spoločnosti na Slovensku, pričom zdôraznil, že vďaka akvizícii spoločnosti Sempol v roku 2016, získala osivárske závody. Zdôraznil snahu spoločnosti uplatňovať moderné technológie, okrem iného založené na monitorovaní porastov dronmi, či na vzorkovaní a analýze pôdy.

Exkluzívne produkty

Patrik Ciklaminy, produktový manažér oddelenia pesticídov spoločnosti RWA predstavil exkluzívne portfólio produktov z oblasti výživy a ochrany rastlín.

„V ponuke máme HUMAC AGRO® – prírodný zúrodňovač pôdy uhlíkového typu. Uľahčuje vsakovanie vody do pôdy, viaže minerálne látky a zlepšuje vodno-vzdušný režim v pôde. Je určený na parcely, kde sú napr. problémy s pôdnou reakciou a všade tam, kde je nutné podporiť pôdnu úrodnosť,“ informoval P. Ciklaminy. Na úpravu pôdnej reakcie odporúča aplikovať 300 kilogramov HUMAC AGRO® na hektár a to raz za tri až štyri roky.

Ponuku vápenatých hnojív v tomto roku tvorí granulovaný dolomitický vápenec KALKKORN® a granulovaný kriedový vápenec KALCIS MAG 2®, ktorý je možné aplikovať na povrch bez potreby zapravenia do pôdy, či aplikovať na vzídený porast bez rizika poškodenia porastu.

Z vodorozpustných listových hnojív NOVOFERT® sú v ponuke rôzne kombinácie NPK s uceleným balíkom mikroživín, vápnika, síry a bóru. Kvapalné koncentráty živín LEBOSOL odporúča pre tých pestovateľov, ktorí sa rozhodnú namixovať si živiny podľa požiadaviek konkrétneho porastu. Kategóriu organicko-minerálnych listových hnojív zastupujú produkty ROKOHUMIN® a ALGAVIT®. Ide o produkty, kde sa spája nutričná hodnota s výrazným biostimulačným efektom. Oba prípravky sú registrované pre použitie aj v ekologickom poľnohospodárstve. P. Ciklaminy odporúča aplikáciu v tank-mixe s hnojivom DAM 390.

Biologická ochrana a výživa rastlín

V tomto segmente RWA SLOVAKIA spolupracuje s českou spoločnosťou Monas Technology. Jej zástupca  RNDr. David Novotný, Ph.D. predstavil produkty vyrábané na báze symbiotických pôdnych baktérií. Z aktuálnej ponuky vyzdvihol prípravky HIRUNDO® a FIX-H+N®.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down