23.12.2016 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komplexná ponuka pre výživu a ochranu plodín

V rámci zimného semináru pre poľnohospodárov, ktorý 2. decembra usporiadala spoločnosť RWA SLOVAKIA, spol. s r. o., okrem iného, predstavili prípravky a ucelené riešenia pre ochranu a výživu najdôležitejších poľných plodín.

Výživa, hnojenie a ochrana rastlín

Patrik Ciklaminy zo spoločnosti RWA Slovakia predstavil exkluzívne produkty na ošetrenie rastlín: "Druhým rokom máme v ponuke Humac Agro – prírodný zúrodňovač pôdy uhlíkového typu. Uľahčuje vsakovanie vody do pôdy, viaže minerálne látky a zlepšuje vodno-vzdušný režim pôd. Je určený na parcely, kde sú napr. problémy s pôdnou reakciou a všade tam, kde je nutné podporiť pôdnu úrodnosť.“

Na úpravu pôdnej reakcie odporúča aplikovať 300 kilogramov Humac Agro na hektár a to raz za štyri roky.

Do ponuky pre nasledujúcu sezónu zaradili aj mikrogranulované hnojivá s aplikáciou pri presnom výseve kukurice do priestoru osivového lôžka. Výsledkom je okamžitá dostupnosť a prijateľnosť živín, cielenou aplikáciou hnojiva pod pätu do osivového lôžka je možné znížiť celkovú dávku fosforu a iných živín na hektár.

Na biostimuláciu osiva je určený prípravok  ROKOAKTÍV, ktorý funguje podobne ako hnojivo Rokohumin, t. j. na báze spracovanej bielkoviny.

„Exkluzívne od spoločnosti BASF budeme mať k dispozícii inokulanty Hi Stick a Hi Coat s aplikáciou počas morenia osiva strukovín. V ponuke ostáva osvedčený inokulant Rizobin,“ uviedol P. Ciklaminy.

Listová výživa

„V prípade použitia prípravkov listovej výživy je rozhodujúca ekonomika a návratnosť vložených prostriedkov,“ uviedol P. Ciklaminy.

V kategórii vodorozpustných hnojív sú v ponuke rôzne kombinácie NPK, s uceleným balíkom mikroživín EDTA, vápnika, síry a bóru. Kvapalné koncentráty živín LEBOSOL odporúča pre tých pestovateľov, ktorí sa rozhodnú pre vlastný tank-mix živín podľa akútnych požiadaviek konkrétneho porastu. Príkladom je produkt RWA OXY 500. Ide o listové hnojivo s obsahom 500 gramov medi v jednom kilograme. Z kategórie univerzálnych hnojív je ROKOHUMIN s biostimulačnou zložkou, určený pre všetky poľné plodiny, registrovaný tiež do ekologického systému hospodárenia.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down