16.12.2016 | 11:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komplexná ponuka slnečníc s nadštandardným genofondom

V rámci odbornej konferencie spoločnosti Limagrain Central Europe SE, Slovakia, uskutočnenej 29. novembra v Nitre predstavili moderné, technologicky vyspelejšie hybridy slnečnice s odolnosťou k herbicídom, ktoré pestovateľov oprávnene zaujali.

Ing. Ivan Varečka, Limagrain Slovensko, oboznámil s ponukou hybridov slnečnice pre konvenčnú technológiu, Clearfield® a Clearfield® Plus technológiu.

Novinkou v segmente konvenčne pestovaných slnečníc je LG 54.78. Ide o stredne skorý hybrid, ktorý disponuje veľmi dobrým zdravotným stavom a dosahovaním nadpriemerne vysokých úrod. V roku 2016 v pokusoch na Slovensku dosiahol priemerne 4,18 tony semena na hektár. Spolu s LG 56.55 disponujú dobrou prispôsobivosťou k podmienkam prostredia a s dobrou až veľmi dobrou odozvou na intenzitu pestovania.

Pre Clearfield® technológiu sú určené LG 56.33 CL, LG 56.58 CL. Vyznačujú sa vyrovnaným, nadpriemerným úrodovým potenciálom a  veľmi dobrým zdravotným stavom. Podľa odporúčania produktového manažéra je skorý LG 56.33 CL vhodný tam, kde treba rýchlejšie uvoľniť pestovateľskú plochu. Dosahuje vyššiu HTS a hodí sa do všetkých pestovateľských oblastí. LG 56.58 CL je stredne skorý hybrid, stredného až vyššieho vzrastu, skôr je odporúčaný pre intenzívne pestovateľské podmienky a navyše má rezistenciu na herbicíd Pulsar 40 (nemá reakciu po aplikácii uvedeného prípravku).

Pre novo zavedenú technológiu Clearfield® Plus je určený LG 50.665 CLP. Ide o slnečnicu s normálnym typom oleja, poskytuje nadpriemerné úrody semena s toleranciou proti herbicídu Pulsar Plus, ktorý efektívnejšie likviduje buriny v porastoch slnečnice. V pokusoch preukázal veľmi dobrý zdravotný stav, najmä v odolnosti proti sklerotínii (na úrovni 8,7), taktiež proti alternáriovej škvrnitosti slnečnice a plesni sivej.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down