05.07.2021 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komplexné riešenia šité na mieru

K tradičným účastníkom Celoslovenských dní poľa v Dvoroch nad Žitavou patrí spoločnosť AM AGRO, ktorá na 10. ročníku tohto najväčšieho odborného podujatia na Slovensku predstavila varianty ochrany najdôležitejších poľných plodín – pšenice ozimnej, kukurice, cukrovej repy a slnečnice.

Efektívne v ochrane pšenice

V ozimnej pšenici predstavili účinné varianty ochrany založené na kľúčových prípravkoch spoločnosti - herbicídoch Agroxone, Savvy, Saracen a Dina 500 SC a fungicídoch AM Extra Plus, Starpro 430 SC a Baghira. Ochrana pšenice bola v jednotlivých variantoch ošetrenia doplnená o stimulátor rastu Asahi SL. V prvom variante bolo na jeseň vykonané herbicídne ošetrenie prípravkom Dina 500 SC (diflufenican) proti jednoročným dvojklíčnolistovým burinám, v druhom variante bolo herbicídne ošetrenie riešené na jar kombináciou prípravkov Savvy (metsulfuron methyl) a Saracen (florasulam) s vynikajúcim účinkom na lipkavec a do tretice kombináciou prípravkov Agroxone (MCPA) a Savvy proti dvojklíčnolistovým druhom burín – bežne sa vyskytujúcich v obilninách. Výsledkom ošetrenia bol vyrovnaný dobre vyvinutý porast ozimnej pšenice, bez burín – ako uviedol G. Villár,  „sľubujúci nadpriemernú úrodu.“ Nasledovali sledy dvoch fungicídnych ošetrení – v T1 proti chorobám listov a klasov AM Extra Plus (azoxystrobin, cyproconazole) a v závere - v čase kvitnutia proti chorobám klasu fungicíd Starpro 430 SC (tebuconazole). Ošetrenie bolo doplnené o hnojivo Samppi s obsahom mikroelementov. Porovnateľná technológia ošetrenia bola uplatnená aj v druhom variante, avšak s tým rozdielom, že v T2 termíne bol aplikovaný fungicíd Baghira (tebuconazole, prothioconazole) špecialista proti klasovým fuzariózam. V treťom variante boli aplikované prípravky Starpro 430 SC a Baghira. Cieľom ošetrení v jednotlivých variantoch bolo poukázať na účinnosť a efektívnosť kombinácií uvedených prípravkov v rôznych sledoch ošetrenia.

Proti burinám v cukrovej repe

Spoločnosť AM AGRO je od svojho založenia známa práve tým, že bola od začiatku zameraná na odborné poradenstvo pre cukrovú repu. Podľa G. Villára má táto plodina z pohľadu spoločnosti naďalej významné postavenie a to napriek rozšíreniu portfólia prípravkov na ochranu a výživu rastlín aj do iných poľnohospodárskych plodín. V pokuse predstavili varianty ochrany cukrovej repy proti burinám pre konvenčné pestovanie.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down