13.07.2018 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komplexné riešenia „šité“ na mieru

Jednou z firiem, ktoré na Celoslovenských dňoch poľa pravidelne predstavujú ucelené riešenia ochrany rastlín je aj spoločnosť AM-AGRO. Od svojho založenia sa špecializovala na ochranu porastov cukrovej repy, avšak v posledných dvoch rokoch ponuku prípravkov postupne rozšírila aj pre ostatné plodiny ako sú obilniny, kukurica, slnečnica a repka.

"V prvom rade by som v mene spoločnosti AM AGRO chcel pozdraviť a podporiť toto skvelé podujatie poľnohospodárov akými sú Celoslovenské dni poľa tu v Dvoroch nad Žitavou. Veľmi oceňujeme, že sa na jednom mieste stretne odborná verejnosť, či už ide o firmy pôsobiace v oblasti produkcie osív, prípravkov na ochranu rastlín, hnojív, spolu s prezentáciami najmodernejšej poľnohospodárskej techniky a taktiež živočíšnej výroby," povedal v úvode Ing. Gabriel Villár, obchodný riaditeľ spoločnosti AM AGRO.

Na 7. ročníku výstavy predstavili riešenia ochrany v štyroch plodinách - v ozimnej pšenici, cukrovej repe, kukurici a v slnečnici. „V každej plodine sú tri rôzne varianty ošetrenia, v ktorých predstavujeme naše technológie, prípravky, prípadne ich kombinácie,“ dodal G. Villár.

V jednom z variantov v ozimnej pšenici postavili herbicídne riešenie na osvedčených prípravkoch Agility a Pendicol 33 EC. Na jar aplikovali fungicíd – AM Extra, meďnaté hnojivo Cupromix a biostimulátor Asahi SL, ktorý okrem iného zvyšuje odolnosť rastlín proti stresu zo sucha, alebo chladu. V polovici mája bol aplikovaný fungicíd Starpro 430 SC v kombinácii so špecialistom na septoriózy - Clorilom, opäť Asahi SL a hnojivo Aloy Cereal s obsahom makro a mikroelementov (horčík, mangán, zinok, dusík, meď).

V cukrovej repe v jednotlivých variantoch predstavili technológie ošetrenia založené na herbicídoch Betasana SC, Bettix 700 SC, Beetup Compact, Aligram, Oblix a Safari 50 WG.

V kukurici  predstavili jednu preemergetnú a dve postemergetné technológie ošetrenia proti burinám. Jeden z variantov s posteemergentnou aplikáciou pozostával z prípravkov Bandera, Barracuda, Ponant (Zea Pack Turbo) a biostimulátora Asahi SL. O ich účinnosti v pokusných variantoch sa návštevníci výstavy mohli priamo presvedčiť.

"Našim cieľom je ponúknuť také technológie ošetrovania, ktoré sú presne podľa potrieb konkrétneho pestovateľa, t. j. v závislosti od aktuálneho stavu porastu, poveternostnej situácie a hlavne od burinového spektra. Pestovateľovi vieme ušetriť aj tretinu nákladov v porovnaní s nákladmi v prípade ošetrenia "komfortnými" prípravkami,“ uviedol Ing. Martin Mráz, konateľ spoločnosti AM AGRO.

Jednou z priorít spoločnosti AM AGRO je v zmysle uvedeného poskytovanie odborného poradenstva priamo na poli konkrétneho pestovateľa. V tomto duchu spoločnosť AM AGRO v poslednom roku v obchodnej aj poradenskej činnosti významne pokročila a svoje pôsobenie rozšírila do všetkých regiónov Slovenska. Ako uviedol M. Mráz, je to nutnosť nebyť zameraný len na jednu plodinu a je to aj problematika diverzifikácie rizika, ktorou si spoločnosť v poslednom roku prešla. Dôraz dáva na silný tím odborníkov, ktorí už roky pôsobili v poradenstve a ciele spoločnosti by sa tak aj v ďalších plodinách mohli postupne naplniť.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down