18.04.2013 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Koncernu Nestlé sa v tomto roku zatiaľ darí

Potravinársky koncern Nestlé zaznamenal v 1. štvrťroku tohto roku rast predaja.

Švajčiarsky potravinársky koncern Nestlé zaznamenal v 1. štvrťroku tohto roku rast predaja. Vedenie koncernu preto očakáva, že dosiahne tento rok solídne výsledky aj napriek problémom, s ktorými zápasia vyspelé svetové ekonomiky. Informovali o tom agentúry AP a RTTNews.
Tržby najväčšieho producenta potravín na svete sa v 1. štvrťroku 2013 zvýšili o 5,4%, na 21,94 miliardy švajčiarskych frankov (18,06 mld. eur) z 20,82 miliardy CHF v rovnakom období minulého roka. Analytici pripomínajú, že Nestlé je zároveň kľúčovým nákupcom potravinárskych komodít, ako sú obilniny, cukor, mlieko či káva. Jeho výsledky preto naznačujú, v akom stave je globálna ekonomika.
Generálny riaditeľ potravinárskeho koncernu Paul Bulcke však upozornil, že napriek dobrému štartu v 1. kvartáli bude pravdepodobne aj tento rok plný výkyvov. Dôvodom je kríza v Európe, kde Nestlé zápasí so slabým zvyšovaním odbytu. Ale ďalší kľúčový trh - USA už ožíva a v rozvíjajúcich sa ekonomikách si Nestlé udržuje stabilný rast predaja.
Presnejšie, odbyt koncernu vo vyspelých štátoch v 1. kvartáli stúpol medziročne o 0,9%, zatiaľ čo na rozvíjajúcich sa trhoch vzrástol o 8,4%. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down