17.08.2018 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konferencia má prispieť k zriadeniu rizikového fondu

Pán riaditeľ, aké okolnosti a príčiny viedli pracovníkov Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra – Výskumného ústavu ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva (NPPC - VÚEPP) Bratislava k tomu, aby usporiadali vedeckú konferenciu s názvom Nástroje hodnotenia a riadenia rizík v agropotravinárskom sektore? Na túto a ďalšie otázky dnes odpovedá Ing. ŠTEFAN ADAM, riaditeľ VÚEPP Bratislava. Podotýkame, že týždenník Roľnícke noviny je masmediálnym partnerom tohto významného podujatia.

„K rozhodnutiu usporiadať túto významnú medzinárodnú vedeckú konferenciu nás viedlo niekoľko pohnútok. Prvou je to, že sme inštitúciou, ktorá participuje na medzinárodných výskumných projektoch a spolupracuje s významnými medzinárodnými inštitúciami, medzi ktoré patrí aj Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).

Táto inštitúcia umožňuje členským štátom čerpať finančné prostriedky z Programu CRP pre agrárnu vedu a výskum. Slovensko využilo túto možnosť zatiaľ iba raz. Toto bola ďalšia pohnútka, ktorá nás viedla k tomu, že sme sa rozhodli s našim projektom uchádzať sa o tieto jedinečné finančné prostriedky. A uspeli sme! Predstavitelia OECD z množstva ďalších projektov schválili náš projekt so slovami: „Napriek tomu, že OECD podporuje v prvom rade vedecké projekty, ten zo Slovenska má vysokú politickú relevanciu a musí byť schválený“. Nás vo VÚEPP Bratislava to veľmi potešilo a povzbudilo nás to do ďalšej práce. Najmä, ak hlavnými kritériami výberu projektov sú kvalita, vedecká excelentnosť, jasnosť témy, inovatívny prístup a dopad vedeckej práce na tvorbu politík.

Tou poslednou pohnútkou, respektíve skôr našou ambíciou, bolo pritiahnuť na Slovensko tzv. „A-kategóriu rečníkov“ zo zahraničia a, samozrejme, aj zo Slovenska. U nás sa organizuje mnoho konferencií, ale chýba im širšia zahraničná účasť, teda aj konfrontácia poznatkov našich vedcov s tými zo zahraničia. K naplneniu tohto atribútu nám pomohla skutočnosť, že OECD hradí účasť vybraných rečníkov z členských krajín CRP. Na Slovensko preto prídu rečníci z USA, Austrálie, Estónska, Rakúska či z Česka. Chýbať nebudú ani špičkoví slovenskí odborníci v danej oblasti. Vzhľadom na vysokú vedeckú prestíž našej konferencie nás Holandsko v týchto dňoch požiadalo o zaradenie svojho uznávaného odborníka do programu konferencie. Aktuálne na tom ešte pracujeme. Ak to teda môžem zhrnúť, naši poľnohospodári sa majú na čo tešiť.“

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down