12.11.2019 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konferencia o konkurencieschopnosti a oslavy storočného jubilea

V polovici októbra 2019 sa v bratislavskom hoteli Gate One uskutočnila konferencia s názvom Konkurencieschopnosť slovenského poľnohospodárstva a potravinárstva, na ktorej sa zišli početní odborníci z poľnohospodárskej praxe, rezortnej verejnej správy a samosprávnych organizácií, pôsobiacich v rezorte pôdohospodárstva a potravinárstva ako aj vedci a výskumníci, ekonómovia a sociológovia.

Konferenciu organizoval Výskumný ústav ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva Bratislava - Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum, spoločne s týždenníkom Roľnícke noviny pri príležitosti stého výročia položenia základov ekonomického výskumu v poľnohospodárstve.

Partnermi podujatia boli Slovenská sporiteľňa, a.s., Allianz - Slovenská poisťovňa, Syngenta Slovakia, s.r.o., a Agrion - Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR.

Podujatie svojou prítomnosťou poctili štyria ministri pôdohospodárstva, ktorí boli vo funkciách od roku 1993: Peter Baco, Pavel Koncoš, Stanislav Becík a Vladimír Chovan. Prítomný bol aj Július Medveď, námestník ministra poľnohospodárstva a výživy SSR v rokoch 1972 - 1990.

Konferenciu otvorili Ing. Štefan Adam, PhD., riaditeľ VÚEPP Bratislava, a Ing. Martin Sedláček, riaditeľ Vydateľstva Profi Press SK, s.r.o.

Riaditeľ ústavu oboznámil účastníkov s históriou a s terajšou náplňou činnosti ústavu, v ktorej významné miesto zastáva práca na príprave Strategického plánu na roky 2021 - 2027, v ktorom sa definujú priority a alokácia zdrojov Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ na Slovensku v novom programovacom období. Ing. Martin Sedláček vyzdvihol úmysel založiť spolu s VÚEPP Bratislava tradíciu prestížnych ekonomických konferencií, ktorých účelom bude informovať o strategicky významných aspektoch poľnohospodárskej politiky, o výhľadoch, úskaliach a možnostiach, ktoré poľnohospodárov a potravinárov čakajú. Vyzdvihol pritom dôležitosť spolupráce a spoločného postupu tak jednotlivých podnikateľských foriem ako aj záujmových organizácií v záujme posilnenia trhovej pozície prvovýrobcov.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down