26.03.2018 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konferencia priniesla dobré témy a inšpiratívne námety

Dnešná konferencia priniesla dobré témy, ktorých sa zhostili zdatní diskutéri. Mala zaujímavý priebeh a priniesla veľa pozitívnych podnetov, ku ktorým sa postupne budeme vracať.

SENEC. Uviedol to Štefana Ryba, generálny riaditeľ Sekcie pôdohospodárstva MP RV SR na záver poľnohospodársko - ekonomickej konferencie, ktorá sa konala v Senci.

Účastníci tohto podujatia analyzovali situáciu a perspektívy na trhu vybraných agropotravinárskych komodít v Slovenskej republike.

Podujatie pripravili NPPC - Výskumný ústav ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva Bratislava a týždenník Roľnícke noviny, ktorý vychádza vo Vydavateľstve Profi Press, s.r.o.

V ďalšej časti svojho vystúpenia Š. Ryba uviedol, že je správne, ak sa problémy začínajú riešiť komunikáciou, a že ľudí z praxe nezaujíma počet rokovaní, ale výsledný efekt.

Okrem iného potvrdil, že poľnohospodári sa už v tomto roku dočkajú pomoci vo forme zelenej nafty, pričom táto finančná pomoc by mala byť v objeme 30 miliónov eur.

Od roku 2019 by už takáto pomoc potom mala k poľnohospodárom prichádzať cez systémové riešenia, ktoré by platili viacero rokov.

Na podujatí vystúpil aj Milan Semančík, predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, ktorý okrem iného uviedol, že v súvislosti s prípravou nového programovacieho obdodia SPP EÚ po roku 2020 sa v súčasnosti hrá o veľa.

Podľa predsedu SPPK sa naši poľnohospodári musia brániť najmä tzv. stropovaniu priamych platieb, lebo ak by sa v nasledujúcom programovacom období uplatnil tento inštitút, potom by slovenskí poľnohospodári prišli o značné finančné prostriedky.

(red)

(Viac sa dočítate v tomto a v nasledujúcich vydaniach Roľníckych novín.)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down