28.05.2019 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konkurenciu chcú poraziť kvalitou

V predminulom týždni sa uskutočnilo Valné zhromaždenie Únie hydinárov Slovenska (ÚHS). Zástupcovia členských subjektov ÚHS na ňom zhodnotili súčasný stav ich odvetvia a načrtli nové plány a perspektívy.

BRATISLAVA. Redakciu Týždenníka Roľnícke noviny o tom informoval dr. Ľubomír Urban, tlačový tajomník ÚHS.

Z jeho informácií zároveň vyplynulo, že členovia ÚHS si na rokovaní zvolili aj riadiace orgány na najbližšie trojročné obdobie, pričom vo funkcii predsedu ÚHS bude aj naďalej pokračovať Ing. Timotej Husár, CSc.

„Podstatná časť rokovania však bola venovaná súčasnému stavu v hydinárskom odvetví. Dr. Ľubomír Urban v tejto súvislosti uviedol, že „slovenskí chovatelia a spracovatelia hydiny si v plnej miere uvedomujú ich zodpovednosť za zásobovanie a za pokrytie potrieb domáceho trhu čerstvou a kvalitnou hydinou ako aj konzumnými slepačími vajcami“.

Na spomenutom valnom zhromaždení však zároveň odznelo, že pri plnení tejto úlohy a či poslania sa pritom dostávajú do priamej konfrontácie s dovozmi lacnej hydiny a vajec zo zahraničia, pričom tieto importy bývajú neraz poznačené aj rôznymi potravinovými aférami a škandálmi.

Slovenskí hydinári majú kapacity na to, aby súčasné potreby domáceho trhu v hydinovom mäse dokázali pokryť takmer na 70 percent, avšak v predajnej sieti, pôsobiacej v SR, predstavuje podiel hydiny slovenskej proveniencie iba približne 50 percent.

„V porovnaní s praxou, obvyklou v okolitých krajinách, je to žalostne málo,“ uviedol Ľ. Urban.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down