22.02.2013 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konské mäso označili ako hovädzie

Konské mäso označené ako hovädzie objavili v Rumunsku vo výrobkoch, ktoré boli určené na predaj na domácom trhu, informovali miestne úrady.

Klamlivo označené mäso našli podľa úradu pre bezpečnosť potravín v sklade neďaleko Bukurešti pri vyšetrovaní spustenom po vypuknutí škandálu okolo konského mäsa v Európe. Predstaviteľ úradu v televízii Antena3 povedal, že všetko mäso skonfiškovali a príslušné sklady uzavreli.
Veterinárny dozor oznámil, že mäso pochádzalo z chladiarne v župe Alba v Sedmohradsku, pričom sa mohlo dostať do obchodov. Podľa námestníka ministra poľnohospodárstva Achima Irimesca išlo celkovo o 100 kilogramov konského mäsa, ktoré nepravdivo označil ako hovädzie obchodník z Bukurešti. Úrady následne rozhodli o rozšírení kontrol v iných podnikoch.
Rumunské úrady spustili vyšetrovanie bitúnkov a dodávateľov mäsa v krajine v dôsledku celoeurópskeho škandálu okolo nepravdivo označeného konského mäsa. Rumunsko 11. februára poprelo obvinenia, že konské mäso za hovädzie vydávali rumunské bitúnky. Informácie priniesli agentúry Bloomberg a Reuters. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down