01.03.2013 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konské mäso v hovädzích burgeroch

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR varuje pred nebezpečným výrobkom, ktorý obsahuje konskú DNA. Ide o mrazený polotovar z Poľska, ktorý je predávaný pod názvom Hovädzí burger.

Ako TASR informovala hovorkyňa ÚVZ SR Lenka Skalická, výrobok má značku FVZ Polska, hmotnosť 2 kg, v balení je 36 kusov burgerov a dátum minimálnej trvanlivosti je 21. október 2013. Výrobcom produktu je FVZ Deli-Meat Polska, výrobné číslo je L551201.
„Prítomnosť konskej DNA v tomto výrobku potvrdili testy Štátneho veterinárneho ústavu v Prahe,“ uviedla L. Skalická a dodala, že úrad o tom dostal správu prostredníctvom Rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF). Ako ďalej informovala, predmetný výrobok bol z Českej republiky distribuovaný aj na Slovensko, a to v celkovom počte 80 kartónov.
„Z našich informácií vyplýva, že distribučná spoločnosť už vlastnými opatreniami nariadila stiahnutie predmetnej potraviny z trhu," uviedla L. Skalická.
„Keďže sa však uvedený výrobok môže stále nachádzať v slovenskej obchodnej sieti, ÚVZ odporúča spotrebiteľom, aby tento výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja," dodala L. Skalická.
Úrad verejného zdravotníctva okrem toho požiadal svoje regionálne úrady, aby vykonali kontroly v zariadeniach spoločného stravovania, kde bol podľa distribučného zoznamu nebezpečný výrobok dodaný. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down