Autor
Kategórie:
Nezaradené

Kontrolu agropotravinárskeho reťazca posilní a zjednoduší balík 5 nariadení

Európska komisia (EK) dnes v SR prezentovala návrhy piatich opatrení, ktoré majú posilniť kontrolu dodržiavania noriem v agropotravinárskom reťazci.

BRATISLAVA. Legislatíva EÚ, týkajúca sa potravinového reťazca, v súčasnosti predstavuje približne 70 právnych aktov. Balíček navrhovaných opatrení zníži tento počet na 5 predpisov – nariadení, ktoré by mali platiť pravdepodobne od roku 2016.

„Balíček opatrení EK sa skladá z nariadenia o ochrane zvierat, z nariadenia o fytosanitárnej starostlivosti, ďalej z nariadenia o osivách a reprodukčnom materiáli rastlín a z nariadenia o úradných kontrolách. K tomu bude platiť aj právny rámec pre finančnú podporu v tejto oblasti,“ uviedol dnes v Bratislave Ladislav Miko z Generálneho riaditeľstva EK pre zdravie a ochranu spotrebiteľov.

„Platnosť nariadení bude závislá od schvaľovacieho procesu, ale určite to nebude skôr ako v roku 2014. S veľkou pravdepodobnosťou odhadujeme platnosť balíčka až od roku 2016, s ohľadom na to, že sa bude meniť jednak zloženie Európskeho parlamentu ako aj Európskej komisie,“ dodal.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *