31.08.2018 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kraľovala technika tradičných výrobcov

Spoločnosť Agri CS už tradične prezentovala na výstave Agrokomplex 2018 poľnohospodársku techniku ladenú dočervena. Agri CS Slovakia s. r. o. je na slovenskom trhu výhradným importérom techniky Case IH, ktorá bola nosným pilierom expozície spoločnosti. V oblasti traktorovej techniky sa však firma zaoberá aj predajom traktorov Steyr, ktoré sú sesterskou značkou traktorov Case IH a závesnej techniky.

O zaujímavých novinkách, ale i stáliciach v portfóliu Agri CS, ktoré mohli vidieť návštevníci výstaviska Agrokomplex v expozícii spoločnosti Agri CS sme sa pozhovárali s oblastným manažérom, Ing. Tomášom Chovancom a marketingovou špecialistkou spoločnosti, Ing. Zuzanou Vargovou.

„Na výstavu sme prišli s našou traktorovou technikou Case IH Maxxum, ktorá v našej expozícii púta najviac diváckych pohľadov. Návštevníci si mohli už pred vstupom na výstavisko všimnúť traktor Case IH Maxxum 145 a priamo v našej expozícii aj Maxxum 125. Jedná sa o inovované traktory, kde nájdeme okrem kozmetických zmien i jednu veľkú, a tou je nová prevodovka Active Drive 8,“ predstavil novinky hneď v úvode Ing. Chovanec.

Prevodovka Active Drive 8 je zaujímavá tým, že každá z troch skupín je špeciálne navrhnutá pre špecifické pracovné nasadenie. Táto prevodovka je vôbec prvýkrát použitá v traktoroch tejto výkonnostnej triedy. Skupina 1 pokrýva pracovnú rýchlosť do 10,2 km / h a je určená pre ťahovo náročné práce. 2. Skupina, v ktorej traktor pracuje pri plnom zaťažení bez straty krútiaceho momentu medzi rýchlosťami 4,3 až 18,1 km / h. Pri prevádzke po cestných komunikáciach sa využíva pracovná skupina 3 a maximálnu rýchlosť 40 km / h dosiahne traktor pri znížených otáčkach motora 1680 ot. / min. Rýchlosti jednotlivých skupín sa vzájomne prekrývajú, aby sa zabezpečil plynulý prechod medzi nimi.

Benefitom, ktorý so sebou prináša nákup techniky od veľkého dodávateľa je napríklad variabilita výbavy traktorov. „Podľa priania zákazníka vieme traktor vybaviť jednoduchou mechanickou prevodovkou, prevodovkou PowerShift, prípadne CVX. Snažíme sa vyhovieť zákazníkovi podľa toho, akú prevodovku on sám preferuje – to všetko pre jeho maximálnu spokojnosť,“ uviedol Ing. Chovanec.

 

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách č. 35

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down