08.11.2022 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KRAMP pokračuje v raste aj na Slovensku

Spoločnosť KRAMP bola založená v roku 1951 v holandskom Varssevelde a a dnes pôsobí vo viac, ako 24 krajinách sveta. Keďže spoločnosť KRAMP oslávila minulý rok už svoje 70 narodeniny, je zrejmé, že sa jedná o silného partnera poľnohospodárov a službárov, najmä, no nielen v segmente náhradných dielov pre poľnohospodársku techniku. V čom tkvie tajomstvo úspechu spoločnosti a čo môžete ako jej zákazník získať, o tom sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Spoločnosť Kramp momentálne patrí medzi najväčších dodávateľov náhradných dielov a príslušenstva pre poľnohospodársku techniku v Európe. Jej služby využívajú zákazníci už vo viac ako 24 krajinách, vrátane Slovenska. V 11 distribučných centrách, predajniach a pobočkách po celom svete pracuje 3 500 zamestnancov denne na to, aby uspokojili potreby poľnohospodárov a prispeli tak svojou troškou ku udržaniu produkcie potravín.

Za posledné roky sa toho v spoločnosti KRAMP udialo celkom dosť. Na Slovensku dokázal špecialista na predaj náhradných dielov vybudovať pomerne slušnú sieť predajní a dílerov a napriek tomu, že v roku 2020 spôsobil príchod pandémie nemalé problémy nejednému dodávateľovi, spoločnosť sa ďalej rozvíjala na globálnom, i tuzemskom trhu. Počas roku 2021 pandémia naďalej spôsobovala problémy v dodávateľskom reťazci – znásobené problémami, ako je obštrukcia Suezského prieplavu – a spoločnosti na celom svete trpeli oneskorením pri plnení objednávok. Napriek týmto obmedzeniam KRAMP ohlásil rekordný obrat, ktorý prekonal hranicu 1 miliardy EUR, čo svedčí o úctyhodnom zmanažovaní a spoľahlivosti dodávok na väčšine trhov.

KRAMP sa s nástupom moderných technológií stal inovatívnou a digitálne zameranou spoločnosťou, ktorá sa zameriava najmä na internetový predaj náhradných dielov. Na webovom portáli www.kramp.com nájde každý poľnohospodár a farmár základný sortiment náhradných dielov pre techniku od sejačiek, cez traktory, až po vyorávače cukrovej repy či už podľa značky stroja, prípadne podľa výrobcu náhradných dielov.

Zákazník má vďaka internetovému obchodu KRAMP na dosah ruky státisíce položiek od renomovaných výrobcov. „Naša distribučná sieť má po celej Európe strategicky rozmiestnených 11 centier, ktoré obslúžia denne desaťtisíce zákazníkov. Pre potreby slovenských zákazníkov je využívaná najmä pobočka v nemeckom Strullendorfe, vďaka ktorej sme schopní zákazníkom doručiť objednávku vytvorenú do 17:00 hneď v počas nasledujúceho pracovného dňa,“ vysvetľuje Richard Srnec, obchodný riaditeľ spoločnosti pre Slovenskú republiku a pokračuje: „Na rozdiel od predajne, kde nájde zákazník bežne držaný sortiment zahŕňajúci zhruba 5 000 položiek, si e-shope Kramp môže vybrať z viac ako pol milióna položiek. Po vyplnení registračného formuláru si môže zákazník objednať náhradné diely priamo domov, či na mechanizačné stredisko. Spoločnosť Kramp navyše disponuje na Slovensku aj kamennými predajňami, v ktorých zákazníci nájdu výber z toho najbežnejšieho sortimentu – od záhradného náradia, cez pracovné oblečenie, až po náhradné diely na malú techniku.“

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down