14.10.2010 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kravám z Pinzgau sa u nás darí

Poľnohospodárske družstvo Ludrová získalo na medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex až tri ocenenia: Čestné uznanie ministra za kolekciu kráv plemena pinzgauské, Čestné uznanie „Krava s najlepším vemenom“ a aj titul Šampión výstavy - obe ceny za kravu plemena pinzgauského.

PD Ludrová obhospodaruje územie v dolnej časti Liptova, ktoré je charakteristické prevažne svahovitým až kopcovitým terénom. Vysoký podiel trvalých trávnych porastov predurčuje orientáciu podniku na dostatočné zabezpečenie objemových krmovín pre potreby živočíšnej výroby.
„V súčasnosti užívame l 800 hektárov poľnohospodárskej pôdy, z toho 709 hektárov ornej. Našim hlavným zameraním je hospodárenie na pôde súbežne s chovom hospodárskych zvierat; v porovnaní s inými družstvami máme vo vyššej miere diverzifikáciu výroby. Pestujeme pšenicu, jačmeň, repku, zemiaky a krmoviny pre živočíšnu výrobu. V tomto roku však okrem repky, pri ktorej sme dosiahli výnos 3,01 tony, boli vo všetkých ostatných komoditách vplyvom nepriaznivého počasia podstatne nižšie úrody ako vlani,“ konštatoval Ing. Miroslav Štefček, predseda PD Ludrová. Viac o PD Ludrová sa dočítate v Roľníckych novinách 42.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down